Google Earth

Strona główna Android Edukacja i nauka Geografia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Głównym zadaniem aplikacji Google Earth jest udostępnienie możliwości przeglądania zdjęć satelitarnych Ziemi, a także wybranie się w wirtualną podróż po planecie z poziomu urządzeń mobilnych. Dzięki integracji z mapami Google, możliwe jest również dokładne przeglądanie terenów zurbanizowanych.

Dzięki obsłudze gestów, aplikacja umożliwia przybliżanie, oddalanie, obracanie i pochylanie widoku w trakcie odbywania trójwymiarowej wycieczki. W przeciwieństwie do map Google, Earth może również prezentować specjalny widok trójwymiarowej symulacji prezentujący np. wirtualną zabudowę większych miast. Z poziomu aplikacji użytkownik może uzyskać szybki dostęp do zdjęć zabytków i krajobrazów wykonanych przez różnych autorów. Ponadto pozwala ona na zapoznanie się z podstawowymi informacjami o niektórych obiektach w ramach opisów z serwisu Wikipedia.

Dzięki Google Earth możliwe jest również szybkie przełączanie się do widoku Street View i odbywanie wirtualnej podróży po sfotografowanych ulicach i drogach. Aplikacja pozwala w czasie rzeczywistym obserwować loty samolotów, czy też skutki trzęsień ziemi. Zawiera także przewodnik pozwalający na zwiedzanie ciekawych miejsc. Ze względu na sposób działania, aplikacja ma spore wymagania sprzętowe i na słabszych urządzeniach może działać bardzo wolno.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowe Google Earth: 3D, wycieczki z przewodnikiem i trochę losowości

17
18.04.2017  •  Maciej Olanicki

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami, Google uruchomiło dzisiaj nową wersję Google Earth. Z nowości można korzystać w przeglądarce Chrome, także w wersji mobilnej. Google miało pracować nad nową Ziemią dwa lata. Jakie są efekty? Najważniejszą zmianę stanowi możliwość oglądanie trójwymiarowych modeli niektórych miejsc, zarówno większych miast, jak i interesujących krajobrazów. Przełączanie się do widoku 3D jest możliwe w prawym dolnym rogu: pojawił się tam nowy przycisk. Na załadowanie się tekstur w najwyższej jakości trzeba trochę poczekać, jednak rezultaty są więcej niż efektowne.…

10 lat wirtualnego globusa. Google Earth z nowymi funkcjami

9
30.06.2015  •  Maciej Olanicki

Minęło dziesięć lat od premiery jednej z najbardziej rozpoznawalnych usług Google. Google Earth już od dekady zapewnia internautom zdjęcia satelitarne najdalszych zakamarków świata. Z tej okazji usługa została wzbogacona o nowe funkcje. Google Earth powstało w wyniku przejęcia przez Google Keyhole Inc. Firma ta, współfinansowana przez CIA, rozwijała EarthViewer 3D – aplikację pozwalającą na przeglądanie zdjęć satelitarnych z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, EarthViewer 3D było narzędziem wykorzystywanym przede wszystkim przez amerykańskie służby wywiadowcze. Tak było aż do roku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy