Google Earth Google Earth

Strona główna Android Edukacja i nauka Geografia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Głównym zadaniem aplikacji Google Earth jest udostępnienie możliwości przeglądania zdjęć satelitarnych Ziemi, a także wybranie się w wirtualną podróż po planecie z poziomu urządzeń mobilnych. Dzięki integracji z mapami Google, możliwe jest również dokładne przeglądanie terenów zurbanizowanych.

Dzięki obsłudze gestów, aplikacja umożliwia przybliżanie, oddalanie, obracanie i pochylanie widoku w trakcie odbywania trójwymiarowej wycieczki. W przeciwieństwie do map Google, Earth może również prezentować specjalny widok trójwymiarowej symulacji prezentujący np. wirtualną zabudowę większych miast. Z poziomu aplikacji użytkownik może uzyskać szybki dostęp do zdjęć zabytków i krajobrazów wykonanych przez różnych autorów. Ponadto pozwala ona na zapoznanie się z podstawowymi informacjami o niektórych obiektach w ramach opisów z serwisu Wikipedia.

Dzięki Google Earth możliwe jest również szybkie przełączanie się do widoku Street View i odbywanie wirtualnej podróży po sfotografowanych ulicach i drogach. Aplikacja pozwala w czasie rzeczywistym obserwować loty samolotów, czy też skutki trzęsień ziemi. Zawiera także przewodnik pozwalający na zwiedzanie ciekawych miejsc. Ze względu na sposób działania, aplikacja ma spore wymagania sprzętowe i na słabszych urządzeniach może działać bardzo wolno.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!