r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Earth 9.2.5

Strona główna iOS Edukacja i nauka Geografia

Google Earth to wirtualna Ziemia. Dzięki tej aplikacji można przyjrzeć się dowolnemu krajobrazowi naszej planety, czy szybko dotrzeć do informacji na temat różnych miejsc podczas planowania podróży.

Galeria programu

Po włączeniu aplikacji, wędrówka zaczyna się z orbity ziemskiej, jednak dzięki kilku prostym gestom, sprawnie można przenieść się w bardziej konkretne położenia. Same gesty powinny być łatwe do opanowania, ze względu na dość intuicyjną ich formę (a nauczy nas ich samouczek witający początkujących użytkowników, do którego można też zawsze wrócić z poziomu ustawień aplikacji). Planeta obserwowana w Google Earth nie jest gładką kulą. Oglądając np. z perspektywy człowieka miasta znajdujące się u podnóża gór, użytkownik zobaczy krajobraz dość realistycznie odzwierciedlający ukształtowanie terenu w tym miejscu.

Przydatną funkcją aplikacji jest możliwość umieszczania, a później również przeglądania przez wszystkich zainteresowanych, zdjęć prezentujących okolice. Zdjęcia wiernie oddają wrażenia fotografów, gdyż dzięki geolokalizacji umieszczane są one na mapie dokładnie tam, gdzie były wykonane. Funkcja ta niewątpliwie przypadnie do gustu podróżnikom i ludziom ciekawym świata. Tak samo z resztą, jak bardzo łatwy dostęp do widoków StreetView — wystarczy przeciągnąć na mapę żółtą postać, a po chwili załadowane zostaną zdjęcia wykonane w miejscu przyłożenia.

Osobom bardziej wybrednym, a przyzwyczajonym do bardziej rozbudowanej wersji komputerowej, może brakować wizualizacji 3D miast, która dokładniej symulując rzeczywistość pozwala jeszcze lepiej poczuć klimat zwiedzanych miejsc.

Ciekawą cechą jest za to opcja przypinania istniejących, własnych map. By uzyskać do nich dostęp, należy zalogować się na konto, do którego mapy te są przypisane. A jeśli użytkownik chce po prostu obejrzeć okolicę z trochę innej perspektywy, wystarczy posłużyć się geolokalizacją urządzenia mobilnego, a mapa sama po chwili wycentruje się w tym miejscu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

10 lat wirtualnego globusa. Google Earth z nowymi funkcjami

9
OPROGRAMOWANIE 30.06.2015 | Maciej Olanicki

Minęło dziesięć lat od premiery jednej z najbardziej rozpoznawalnych usług Google. Google Earth już od dekady zapewnia internautom zdjęcia satelitarne najdalszych zakamarków świata. Z tej okazji usługa została wzbogacona o nowe funkcje. Google Earth powstało w wyniku przejęcia przez Google Keyhole Inc. Firma ta, współfinansowana przez CIA, rozwijała EarthViewer 3D – aplikację pozwalającą na przeglądanie zdjęć satelitarnych z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, EarthViewer 3D było narzędziem wykorzystywanym przede wszystkim przez amerykańskie służby wywiadowcze. Tak było aż do roku…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.