Google Search Lite 0.1.164850219

Strona główna Android Akcesoria Wyszukiwarki
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja jest odczuwalnie odchudzoną wersją Google Search. Oprócz dostępny do samej wyszukiwarki, Search Lite to także skróty do pozostałych popularnych usług Google, w tym tłumacza, map czy agregatora newsów.

Search Lite przeznaczony jest dla osób mieszkańców krajów rozwijających się. Głównym założeniem jest zapewnienie szybkiego i wygodnego dostępu do usług Google przy jednoczesnym nastawieniu na mniejsze zużycie pakietu internetowego oraz mniejszych wymagań dotyczących wydajności smartfona. Aplikacja wygląda prosto i nie ma rozbudowanych animacji..

Centrum stanowi ekran główny. Przy domyślnych ustawieniach znajdziemy na nim wyszukiwarkę, newsy, wyszukiwarkę obrazów, pogodę, nawigację pokazującą najbliższe miejsca (np. restauracje), tłumacza oraz zapisane strony. Zapisane strony to jeden z głównych ukłonów w stronę oszczędzenia pakietu danych. Główny ekran możemy personalizować. Wybierzemy tapetę oraz kategorie dostępnych skrótów do usług Google. Co ciekawe, pasek wyszukiwarki został umieszczony na dole. Umożliwia on wyszukiwanie tekstowe oraz z wykorzystaniem głosu.

Dostępne są kolejne ustawienia mające zmniejszyć zużycie danych, to znajdziemy opcje używania lżejszych wersji stron internetowych i wymuszenie korzystania z wbudowanej przeglądarki internetowej. Dostarczona przeglądarka nastawiona jest na zmniejszenie zużycia danych oraz zapewnia szybki dostęp do funkcji pobrania strony do zakładki offline.

Podczas wstępnej konfiguracji proszeni jesteśmy o wybór języka. Na liście nie jest widoczny angielski, ale kliknijcie od razu na przycisk Done, a aplikacja uruchomi się w wersji z językiem angielskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Search Lite – dostępna lżejsza wersja mobilnej wyszukiwarki

9
18.08.2017  •  Mateusz Budzeń

W dobie coraz bardziej spuchniętych mobilnych aplikacji, zapanował trend na wydawanie ich odchudzonych wersji, najczęściej określanych jako lite. Google opublikowało właśnie aplikację Search Lite, która jest lżejszą wersją mobilnej wyszukiwarki, dającą dodatkowo dostęp do popularnych usług Google, oczywiście również nastawionych na zmniejszenie zużycia transferu oraz zasobów smartfona. Sposób zareklamowania Search Lite był interesujący, bowiem Google wykorzystało do tego reklamy na Facebooku, zachęcając potencjalnych użytkowników do testowania nowej aplikacji. Reklama skierowana była do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych