Google+ dostępne dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google zrezygnował z systemu zaproszeń dla usługi społecznościowej Google+ - nowy konkurent Facebooka jest od dziś dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Społecznościowa usługa Google została uruchomiona w czerwcu 2011 roku. Podobnie jak w przypadku pozostałych projektów Google (takich jak Gmail), początkowo dostęp do Google+ był ograniczony poprzez system zaproszeń. Każdy użytkownik usługi mógł zaprosić do Google+ maksymalnie 150 osób. Dziś usługa społecznościowa Google weszła w kolejny etap rozwoju - firma zrezygnowała z zaproszeń i nadała projektowi status „beta”. Oznacza to, że konto w Google+ może teraz założyć każdy. Przy okazji Google poinformował, że pozwalająca na prowadzenie wideorozmów usługa Hangout doczekała się wersji mobilnej. Równocześnie firma udostępniła deweloperom API Google+ Hangouts, dzięki któremu mogą oni wykorzystać tę technologię w swoich projektach.

Profil Google+ jest automatycznie kojarzone z naszym kontem Google, zapewniającym dostęp do Gmaila, YouTube i wszystkich innych usług korporacji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza