ProtonVPN znów dostępny dla wszystkich – wznowiono rejestrację

ProtonVPN znów dostępny dla wszystkich – wznowiono rejestrację
Oskar Ziomek

08.09.2017 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu na rynku pojawiła się usługa ProtonVPN pochodząca od tych samych twórców, co cieszący się dobrą opinią klient poczty ProtonMail. Już wtedy obok płatnych edycji pojawiła się darmowa, ale zainteresowanie okazało się tak duże, że bardzo szybko chętni użytkownicy nie mogli się tak po prostu rejestrować, musząc czekać w kolejce na ponowne wznowienie rejestracji. Teraz twórcy programu gwarantują, że jest on już zdolny obsłużyć wszystkich i ponownie zapraszają do rejestracji, tym razem bez żadnych przeszkód.

Stabilność działania ma być zagwarantowana dzięki zmianom, jakie miały miejsce w infrastrukturze przez ostatnie trzy miesiące. Twórcy zwracają uwagę, że tylko w ostatnim miesiącu uruchomiono kolejne 100 serwerów, a każdy z nich podłączono gigabitowymi łączami o dużej przepustowości. Teraz użytkownicy mają już mieć możliwość bezproblemowego korzystania z usługi, która – przypomnijmy – w formie instalacyjnej aplikacji dostępna jest tylko dla Windowsa, a dla pozostałych systemów z wykorzystaniem OpenVPN.

Rejestrację należy rozpocząć od wybrania interesującego nas planu. Prócz darmowego dostępne są trzy płatne.
Rejestrację należy rozpocząć od wybrania interesującego nas planu. Prócz darmowego dostępne są trzy płatne.

Korzystanie z darmowej wersji wiąże się oczywiście z pewnymi ograniczeniami względem płatnych dostępnych planów. Otrzymujemy tu możliwość łączenia się z serwerami tylko w trzech krajach przy pomocy jednego połączenia w danym momencie, a do tego prędkość przesyłu danych określana jest jako niska.

Pozbawieni jesteśmy także dostępu do dodatkowych korzyści, jakimi w płatnych wersjach są: dodatkowa pula serwerów, kolejne zabezpieczenia, przesyłanie danych przez sieć Tor (o szczegółach można przeczytać na stronie producenta), a nawet dostęp do ProtonMaila w wersji Visionary.

Klient ProtonVPN dla Windowsa dostępny jest do pobrania z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)