r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google nie planuje własnego Facebooka

Strona główna Aktualności

Google nie wprowadzi konkurencji dla Facebooka. W zamian za to obecne usługi zostaną wzbogacone o kolejne funkcje społecznościowe.

Jak dowiedział się Reuters, Google będzie stopniowo dodawać funkcje społecznościowe do swoich usług internetowych, zamiast tworzyć osobny serwis (Google Me). Eric Schmidt powiedział podczas konferencji Google Zeitgeist, że wkrótce internauci będą mogli w łatwy sposób dzielić się swoimi doświadczeniami w aplikacjach webowych czy usługach. W praktyce mogłoby to wyglądać w ten sposób, że wyniki naszych wyszukiwań czy filmy oglądane w YouTube będą dostępne dla znajomych - podobnie materiały z innych aplikacji. Jak spekuluje The Wall Street Journal, Google może też umożliwić obsługę Twittera albo Flickra.

Na temat serwisu społecznościowego Google Me zrobiło się głośno pod koniec czerwca tego roku. Według niepotwierdzonych informacji Google miał pracować nad wprowadzeniem własnej wersji Facebooka. Takie pogłoski zostały jednak zdementowane przez szefa firmy, Erika Schmidta. Możliwe, że firma skupi się teraz na rozwoju gier społecznościowych. Miałyby o tym świadczyć miałyby ostatnie zakupy Google’a, który nabył takie firmy jak Jambool czy Slide.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.