r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google odpowiada na zarzuty Oracle’a

Strona główna Aktualności

Google odpowiedział na pozew firmy Oracle o naruszenie praw patentowych w systemie Android. Zarzuty o nielegalne wykorzystanie elementów Javy zostały uznane za bezpodstawne.

Pod koniec zeszłego tygodnia do sądu w Kalifornii trafił pozew przeciwko firmie Google. Poszło o wykorzystanie elementów języka Java w systemie dla smartfonów Android. Oracle twierdzi, że firmie z Mountain View udało się naruszyć cały szereg patentów, specyfikacji i innych materiałów związanych z Javą. Google odpowiedział już na zarzuty. Jak można się domyślać, przedstawiciele firmy w rozesłanym do mediów liście uznali je za całkowicie bezzasadne. Co więcej, zamierzają wkrótce wykazać to przed sądem.

E-mail z oświadczeniem opublikowanym między innymi przez Engadget, czytamy, że Oracle atakuje nie tylko firmę Google, ale również społeczność związaną z otwartym oprogramowaniem jakim jest Java. Możliwe, że to stwierdzenie będzie głównym argumentem obronny. Google w krótkim oświadczeniu stwierdza, że Java jest przede wszystkim otwartym oprogramowaniem, z którego można korzystać poza jakąkolwiek korporacją, czego twórca Androida będzie zdecydowanie bronić. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się proces w sądzie, ani jak długo może potrwać.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.