r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google pozwane za Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google została podana do sądu za bezprawne używanie należącego do Ericha Spechta znaku towarowego.

Wniosek do sądu złożył Erich Specht, programista i właściciel firmy rozwijającej oprogramowanie o nazwie Android Data do zdalnej administracji witrynami. Specht jest właścicielem nazw Android Data Corporation oraz Android's Dungeon Incorporated zarejestrowanych przez Amerykańskie biuro patentowe w październiku 2002 roku. Domaga się, aby Google oraz kilkadziesiąt innych firm zrzeszonych w Open Headset Alliance zapłaciły w sumie około 100 mln USD.

Google złożyło wniosek o rejestrację nazwy Android w październiku 2007 r. W lutym 2008 Amerykańskie Biuro Patentowe odrzuciło wniosek powołując się na podobieństwo znaków towarowych z zarejestrowanym przez firmę Spechta. Google szybko odwołało się od decyzji argumentując, że Specht utracił prawa do używania znaku, jako że przez pewien czas zaniedbał firmę. Urząd nie zgodził się z argumentami firmy, aż w końcu pół roku temu zawiesił wnioski Google.

Google nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie. Zapowiedział jedynie obronę nazwy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.