Cyanogen OS z nowym klientem poczty chce uwolnić Androida od Google

Cyanogen OS z nowym klientem poczty chce uwolnić Androida od Google

Cyanogen OS z nowym klientem poczty chce uwolnić Androida od Google
12.03.2015 15:30, aktualizacja: 12.03.2015 15:51

W ostatnim czasie firma Cyanogen opublikowała wiele informacji dotyczących swoich planów na przyszłość. Współpraca z Qualcommem, smartfon Alcatel Hero 2+ z preinstalowanym Cyanogen OS czy zapowiadana przez szefa firmy czwarta fala „taniości” to z pewnością świetne wieści dla wszystkich miłośników programu. Na tym nie koniec, właśnie pojawiły się informacje o kolejnym ważnym partnerstwie.

Boxer to klient poczty elektronicznej obsługujący wiele kont, w tym konta Gmail. Atrakcyjny i przejrzysty interfejs w estetyce Material Design, rozbudowane opcje konfiguracyjne czy pełna integracja z aplikacjami takimi jak Evernote czy Dropbox sprawia, że może on z powodzeniem konkurować z oficjalną aplikacją Gmail od Google'a. To właśnie Boxer będzie domyślnym programem pocztowym na Cyanogen OS, co może mieć bardzo istotne konsekwencje.

Boxer for Android - A Better Inbox

Nawet na odblokowanych urządzeniach z zainstalowanym CyanogenModem jedną z pierwszych czynności użytkowników jest zazwyczaj instalacja aplikacji Gmail. Zatem nawet osoby, których nie przekonuje dominująca czy wręcz patriarchalna rola Google w pracach nad Androidem, w jakiś sposób są zmuszone ją wspierać. Partnerstwo Boxera i Cyanogen OS może zmienić tę sytuację dając prztyczek w nos korporacji.

Nie od dziś wiadomo, że zespół Cyanogen ma poważne ambicje zredukowania udziałów Google w rozwijaniu Androida do absolutnego minimum. Gdy najpopularniejsza modyfikacja systemu znajdowała się w stadium przedsięwzięcia realizowanego przez społeczność, mogło to budzić najwyżej uśmiech politowania. Biorąc pod uwagę informacje o kolejnych sukcesach Cyanogen OS, ta wizja staje się coraz bardziej realna. Spadek popularności oficjalnej aplikacji do jednej z najważniejszych usług Google, jaką jest Gmail, może się znacznie do tego przyczynić

Boxer będzie domyślnym klientem poczty w dwunastej wersji Cyanogen OS, która według ostatnich doniesień ma się ukazać już za kilka tygodni. Bazujące na Androidzie 5.0 oprogramowanie będzie dostępne dla OnePlus One, Yu Yureka i wspomnianego Alcatela Hero 2+ poprzez aktualizację OTA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)