r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google uwzględnia niebezpieczne strony w raporcie przejrzystości

Strona główna AktualnościINTERNET

Do cyklicznie publikowanego raportu przejrzystości Google dodało informacje o działaniu systemu bezpiecznego przeglądania. Koncern uznał, że dane te powinny być powszechnie dostępne, ponieważ program pomaga chronić blisko miliard ludzi, z których wielu nie zdaje sobie sprawy ze skali zagrożenia.

Tylko w ostatnim tygodniu Google zidentyfikowało niemal 42 tys. stron zawierających szkodliwy kod i 26 tys. witryn wyłudzających informacje. Interesujące, że główne zagrożenie stanowią przede wszystkim przejęte strony internetowe — tych było aż 39 tys. w porównaniu do zaledwie 4 tys. celowo atakujących witryn. W ciągu minionych sześciu lat zauważalnie spadł czas reakcji webmastera — z ok. 90 dni w 2007 r. do 20 w 2011 roku. Obecnie ponownie wydłużył się on do ok. 50 dni, za co Google wini rosnącą liczbę zaawansowanych exploitów, które trudno zidentyfikować i usunąć. Ponadto ze statystyk wynika, że 16 proc. witryn po wyczyszczeniu ze szkodliwego kodu jest ponownie infekowanych.

Google przeskanowało w Polsce ok. 146 tys. stron internetowych, z których 10 proc. zostało uznanych za niebezpieczne. Wśród krajów europejskich podobny wynik uzyskały Niemcy, Holandia, Hiszpania, Włochy, Rumunia i Serbia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.