Gramy w Space Run Galaxy, czyli tower defense w kosmosie

Strona główna Wideo Gry

O autorze

Oto kolejna gra z tych o mniejszym budżecie, której rozgrywka wciąga niczym bagno. Space Run Galaxy to kontynuacja gry wydanej w 2014, która powstała w jednoosobowym studiu Passtech. To połączenie gry z rodzaju tower defense ze strategią czasu rzeczywistego z olbrzymim światem do eksploatacji. Przed Wami gameplay z tej wciągającej produkcji.

Po dwudziestu latach od wydarzeń z pierwszej części Sapce Run ponownie wcielamy się w pracownika firmy przewozowej, której głównym zadaniem jest realizacja zleceń na dostawy paczek do odległych miejsc czterech dostępnych systemach gwiezdnych. Przyjmujemy zlecenia na dostawy, opracowujemy kolejne ulepszenia statku i zdobywamy doświadczenie, które przekłada się na znacznie większe możliwości bojowe naszego wehikułu i jeszcze trudniejsze misje. W stosunku do pierwszej części gry dodano tryb sieciowy, choć nie jest on typowy, polega na przyjmowaniu zadań od innych graczy. Ten prosty zabieg powoduje to, że krótki i niezbyt rozbudowany wątek fabularny, nie jest już głównym celem gry, zadania zlecane przez innych graczy znacznie wydłużyły życie tego tytułu.

Gra nie jest specjalnie rozbudowana pod względem graficznym i powinna ruszyć nawet na słabszym sprzęcie. Minimalne wymagania według producenta to procesor Intel Dual Core, 3 GB RAM, karta graficzna GeForce 9800 lub Radeon 3870. Nowa odsłona Space Run Galaxy jest dostępna na platformie Steam w cenie 12 EUR, ale tylko do 12 września, trwa bowiem wyprzedaż gier wydawcy, jest to zatem świetna okazja, aby nabyć produkt taniej i to sporo taniej, normalna cena to 20 EUR. Dla niezdecydowanych polecamy też pierwszą część Space Run, którą można kupić dosłownie za kilka złotych na wiodącym serwisie aukcyjnym.

To czym trudzimy się w grze, przywołuje przygody Fry'a, Turangi Leely oraz Bendera Bending Rodrigueza, nie możemy zatem zakończyć inaczej niż...

© dobreprogramy