X-Morph: Defense – tower defence po szczecińsku #PGA2018 #Konkurs

X-Morph: Defense – tower defence po szczecińsku #PGA2018 #Konkurs

X-Morph: Defense – tower defence po szczecińsku #PGA2018 #Konkurs
Piotr Urbaniak
14.10.2018 22:05, aktualizacja: 05.11.2020 10:18

Pamiętacie jeszcze klasyczne twin-stick shootery, rozgrywane głównie na konsolach retro i automatach arcade? A równie klasyczne tower defence'y pokroju Kingdom Rush? Najnowsza produkcja szczecińskiego studia Exor, X-Morph: Defense, ma łączyć zalety obydwu tych typów gier. Szykuje się zatem potężna rozwałka w staroszkolnym stylu...

Zabawa w X-Morph: Defense dzieli się na dwa zasadnicze etapy: planowanie i właściwą akcję. Gracz najpierw musi zadecydować. opierając się na strategii przeciwnika, jaką metodę obrony wybrać. Należy przez to rozumieć rozplanowanie wież obronnych i innych umocnień. Dopiero w następnej kolejności przychodzi czas na bezpośrednią rozwałkę. Co ważne, skuteczność poszczególnych konstrukcji zależy od typu przeciwników, więc aspekt strategiczny odgrywa naprawdę kluczową rolę.

Samych pojazdów, oddanych do dyspozycji gracza, również jest kilka rodzajów. Jedne są bardziej skuteczne w walce z jednostkami naziemnymi, drugie zaś – latającymi. Część efektywniej zwalcza duże grupy małych przeciwników, inne natomiast – monstrualne mechy, lecz na mniejszą skalę. Stąd w X-Morph: Defense nie ma rozwiązań uniwersalnych.

Mało tego, ogromną rolę podczas rozgrywki odgrywa system zniszczeń otoczenia. Większość widocznych na mapie budowli można przewrócić, zagradzając adwersarzom drogę, albo kompletnie zniszczyć, zwiększając pole ostrzału. Przy czym produkcja Exor, obok trybu jednoosobowego, oferuje kooperację dla dwóch graczy. To jeszcze bardziej pozwala eksperymentować z taktyką i rozwiązaniami, które w pojedynkę nie byłyby możliwe do zrealizowania.

X-Morph: Defense po raz pierwszy zostało wydane 30 sierpnia 2017 r., ale tylko na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Lada moment ma się pojawić wersja na Switcha.

Konkurs z firmą Exor

I tak, jak już się domyślacie, do zgarnięcia są kody aktywacyjne Steam na X-Morph: Defense.

350253382009185737

Aby zdobyć jeden z nich, należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dobreprogramy, a ponadto odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe. Co oczywiste, wybierzemy najciekawsze odpowiedzi i uhonorujemy je wspomnianymi kodami.

Jaki rodzaj wieży chciałbyś zobaczyć w X-Morph: Defense? Podaj jej cechy i unikatowe możliwości.

Zabawa potrwa do wtorku 16 października 2018 r. włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)