GstarCAD 2020

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GstarCAD to narzędzie do tworzenia rysunków technicznych 2D i 3D, uznawane przez wielu za najlepszą i najtańszą alternatywę dla popularnego AutoCADa.

Program wyposażony został w bogaty zestaw funkcji do rysowania różnego rodzaju linii, kształtów, wymiarowania zarówno w przestrzeni dwu-, jak również trójwymiarowej. Poszczególne narzędzia pogrupowane zostały na zakładkach w interfejsie wstążki. GstarCAD umożliwia pracę z bryłami ACIS, a także oferuje wsparcie dla plików DXF i DWG (stworzonych np. w programie AutoCAD w wersji od 2.5 do 2012). Co istotne, podczas ich otwierania nie jest dokonywana żadna konwersja w związku z czym nie ma utraty żadnych danych. Ponadto środowisko obsługuje znane z produktu firmy Autodesk polecenia, skrypty, style, wzory itd.

GstarCAD za sprawą sprzętowych kluczy USB daje możliwość pracy z jedną licencją na wielu komputerach, a także pracy sieciowej (tzw. licencja pływająca). Środowisko wyposażone zostało w edytor VBA, jest kompatybilne z SDS i GRX (odpowiednikiem ARX), daje możliwość wykorzystania skryptów Lisp/Vlisp i zapewnia pełną wymianę danych z Excelem. Program doskonale radzi sobie podczas pracy z zaawansowanymi i rozbudowanymi projektami, a także współpracuje z wieloma nakładkami branżowymi, m.in. CADprofi, BiK, Mapa_SG w dziedzinie architektury, mechaniki, elektryki, konstrukcji stalowych, żelbetowych, wentylacji, geodezji i innych.

Najnowsza wersja oparta została o nowy silnik, zoptymalizowany pod kątem szybkości działania oraz wykorzystania zasobów operacyjnych. GstarCAD umożliwia eksport w formatach DWFX, STL, EPS, DXX, import z plików SAT, 3DS, WMF oraz publikowanie w PDF, a także 3D DWF.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

funkcje i interfejs znane z AutoCAD, edytor bloków dynamicznych, wsparcie techniczne,cena, wieczysta licencja, nakładki
Na razie brak
ocena użytkownika
28.03.2018 22:06 • Recenzja do wersji 2018

Po roku używania GstarCAD stwierdzam, że to dobra alternatywa dla AutoCADa. Nie kosztuje wiele a oferuje sporo, w zasadzie są w nim chyba wszystkie funkcje znane z AutoCAD, edytor bloków dynamicznych, wprowadzanie dynamiczne itd. Co więcej oba programy mają również identyczny interfejs, więc nie trzeba się uczyć wszystkiego od nowa. Jeśli znasz AutoCADa, to znasz GstarCADa. :)niska cena, dożywotnia licencja, bezpłatne wsparcie techniczne, nakładki branżowe, szybkość działania, funkcjonalność, edytor bloków dynamicznych
Nie zauważyłem
ocena użytkownika
23.03.2018 10:51 • Recenzja do wersji 2018

Pracuję na GstarCAD od wersji 2016 i moim skromnym zdaniem jest to obecnie najlepsza w Polsce alternatywa dla AutoCAD, serio. Przed Gstar'em testowałem oczywiście inne zamienniki ACADa, czyli Zwcad i Bricscad, ale z różnych względów nie spełniły one moich oczekiwań.

Wracając do tematu. GstarCAD to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy nie chcą ponosić kosztów ciągłych opłat subskrypcyjnych za AutoCAD. Za GstarCAD płacisz raz i masz spokój, ponieważ otrzymujesz licencję dożywotnią. Poza tym koszt GstarCAD Standard to jedyne 1450 PLN, a więc różnica w porównaniu do obowiązkowych opłat za AutoCAD jest na prawdę odczuwalna dla portfela i to w bardzo krótkim czasie!

GstarCAD i AutoCAD posiadają niemal identyczną funkcjonalność oraz interfejs (klasyczny i wstążkę), a więc jeżeli ktoś potrafi obsługiwać AutoCAD to szybko odnajdzie się w GstarCAD. Jest nawet wprowadzenie dynamiczne. :)

Możliwości GstarCAD można łatwo rozszerzyć poprzez wiele profesjonalnych nakładek branżowych. Ja akurat korzystam z nakładek architektonicznych, ale wiem, że są dostępne również nakładki dla: konstruktorów budowlanych, geodetów, mechaników, instalatorów rur i wentylacji, elektryków oraz inżynierów ruchu.

Na koniec wspomnę jeszcze o bezpłatnym wsparciu technicznym, które jest również nielimitowane czasowo. Można zadzwonić lub napisać maila i szybko uzyskać profesjonalną pomoc.

Przyznam, ze miłym zaskoczeniem w GstarCAD jest również Edytor bloków dynamicznych, którego np. taki ZWCAD nie posiada.

Podsumowując, jeżeli ktoś szuka alternatywa dla AutoCAD, to powinien sprawdzić GstarCAD. Ja się nie zawiodłem. :)