GstarCAD 2018

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GstarCAD to narzędzie do tworzenia rysunków technicznych 2D i 3D, uznawane przez wielu za najlepszą i najtańszą alternatywę dla popularnego AutoCADa.

Program wyposażony został w bogaty zestaw funkcji do rysowania różnego rodzaju linii, kształtów, wymiarowania zarówno w przestrzeni dwu-, jak również trójwymiarowej. Poszczególne narzędzia pogrupowane zostały na zakładkach w interfejsie wstążki. GstarCAD umożliwia pracę z bryłami ACIS, a także oferuje wsparcie dla plików DXF i DWG (stworzonych np. w programie AutoCAD w wersji od 2.5 do 2012). Co istotne, podczas ich otwierania nie jest dokonywana żadna konwersja w związku z czym nie ma utraty żadnych danych. Ponadto środowisko obsługuje znane z produktu firmy Autodesk polecenia, skrypty, style, wzory itd.

GstarCAD za sprawą sprzętowych kluczy USB daje możliwość pracy z jedną licencją na wielu komputerach, a także pracy sieciowej (tzw. licencja pływająca). Środowisko wyposażone zostało w edytor VBA, jest kompatybilne z SDS i GRX (odpowiednikiem ARX), daje możliwość wykorzystania skryptów Lisp/Vlisp i zapewnia pełną wymianę danych z Excelem. Program doskonale radzi sobie podczas pracy z zaawansowanymi i rozbudowanymi projektami, a także współpracuje z wieloma nakładkami branżowymi, m.in. CADprofi, BiK, Mapa_SG w dziedzinie architektury, mechaniki, elektryki, konstrukcji stalowych, żelbetowych, wentylacji, geodezji i innych.

Najnowsza wersja oparta została o nowy silnik, zoptymalizowany pod kątem szybkości działania oraz wykorzystania zasobów operacyjnych. GstarCAD umożliwia eksport w formatach DWFX, STL, EPS, DXX, import z plików SAT, 3DS, WMF oraz publikowanie w PDF, a także 3D DWF.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

funkcje i interfejs znane z AutoCAD, edytor bloków dynamicznych, wsparcie techniczne,cena, wieczysta licencja, nakładki
Na razie brak
ocena użytkownika

Po roku używania GstarCAD stwierdzam, że to dobra alternatywa dla AutoCADa. Nie kosztuje wiele a oferuje sporo, w zasadzie są w nim chyba wszystkie funkcje znane z AutoCAD, edytor bloków dynamicznych, wprowadzanie dynamiczne itd. Co więcej oba programy mają również identyczny interfejs, więc nie trzeba się uczyć wszystkiego od nowa. Jeśli znasz AutoCADa, to znasz GstarCADa. :)28.03.2018 22:06 | Recenzja do wersji 2018
niska cena, dożywotnia licencja, bezpłatne wsparcie techniczne, nakładki branżowe, szybkość działania, funkcjonalność, edytor bloków dynamicznych
Nie zauważyłem
ocena użytkownika

Pracuję na GstarCAD od wersji 2016 i moim skromnym zdaniem jest to obecnie najlepsza w Polsce alternatywa dla AutoCAD, serio. Przed Gstar'em testowałem oczywiście inne zamienniki ACADa, czyli Zwcad i Bricscad, ale z różnych względów nie spełniły one moich oczekiwań.

Wracając do tematu. GstarCAD to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy nie chcą ponosić kosztów ciągłych opłat subskrypcyjnych za AutoCAD. Za GstarCAD płacisz raz i masz spokój, ponieważ otrzymujesz licencję dożywotnią. Poza tym koszt GstarCAD Standard to jedyne 1450 PLN, a więc różnica w porównaniu do obowiązkowych opłat za AutoCAD jest na prawdę odczuwalna dla portfela i to w bardzo krótkim czasie!

GstarCAD i AutoCAD posiadają niemal identyczną funkcjonalność oraz interfejs (klasyczny i wstążkę), a więc jeżeli ktoś potrafi obsługiwać AutoCAD to szybko odnajdzie się w GstarCAD. Jest nawet wprowadzenie dynamiczne. :)

Możliwości GstarCAD można łatwo rozszerzyć poprzez wiele profesjonalnych nakładek branżowych. Ja akurat korzystam z nakładek architektonicznych, ale wiem, że są dostępne również nakładki dla: konstruktorów budowlanych, geodetów, mechaników, instalatorów rur i wentylacji, elektryków oraz inżynierów ruchu.

Na koniec wspomnę jeszcze o bezpłatnym wsparciu technicznym, które jest również nielimitowane czasowo. Można zadzwonić lub napisać maila i szybko uzyskać profesjonalną pomoc.

Przyznam, ze miłym zaskoczeniem w GstarCAD jest również Edytor bloków dynamicznych, którego np. taki ZWCAD nie posiada.

Podsumowując, jeżeli ktoś szuka alternatywa dla AutoCAD, to powinien sprawdzić GstarCAD. Ja się nie zawiodłem. :)

23.03.2018 10:51 | Recenzja do wersji 2018

Komentarze

0 nowych
w00jcieh   1 #51 22.06.2018 13:42

W porównaniu do Autocada LT, program daje sobie też radę przy projektach 3D, ostatnio wrzucili filmik pokazujący projektowanie piłki nożnej, akurat na mundial https://gstarcad.pl/jak-zaprojektowac-pilke-nozna-w-programie-cad/

  #50 04.02.2018 14:43

Polecam wszystkim do przeczytania ciekawy artykuł porównujący GstarCAD z AutoCAD LT, który pojawił się niedawno na cadblog.pl: https://www.cadblog.pl/CADblog_GstarCAD_vs_AutoCAD_LT.htm

  #49 27.12.2017 17:02

@mccornik Główną zaletą NanoCAD jest to, że jest darmowy, ale pod względem funkcjonalności to moim zdaniem 2 klasy niżej niż GstarCAD.

  #48 19.12.2017 11:39

ja tez wcześniej miałem złe doświadczenia z zamiennikami ale od momentu wprowadzeni przez ac swojej polityki szybko się przekonałem. Obecnie tez działam na gs i poza dobrą ceną nie widzę jakiejś specjalnej różnicy miedzy ac

  #47 19.12.2017 11:34

mi też śmiga bez problemu chociaż wcześniej pracowałem na ac i byłem sceptycznie nastawiony na zamienniki nie mogę narzekać na gs.

mccornik   4 #46 06.12.2017 13:09

@murcuzorro (niezalogowany): NanoCad :-9 - choć kapryśny to mój faworyt

  #45 04.12.2017 23:48

@mccornik: jaki program masz na myśli "zaraz po NC"

  #44 02.07.2017 12:40

@Anonim dziwne jak pracuję na dużych podkładach tiff i w GstarCAD 2017 wszystko śmiga aż miło. Którą masz wersję?

Crazygod   8 #43 26.06.2017 23:12

@Anonim (niezalogowany): A to bardzo ciekawe, bo potrafię mu dołożyć bardzo wiele rastrów i radzi sobie lepiej niż ACad. Pamięci mi nie brakuje.

  #42 06.06.2017 01:00

Generalnie program ok. Ale jeśli ktoś planuje prace na większych podkładach tiff to szkoda wydawać pieniądze. Program nie radzi sobie wogóle z podkładami. Zajmuje całą pamięć ale reakcji brak.

  #41 29.05.2017 23:42

Trzeba przyznać, że GstarCAD w wersji 2017 to świetny program, chyba obecnie najlepsza alternatywa dla AutoCAD Lt, od którego pod niektórymi względami jest nawet lepszy. No i ma wieczystą licencję!

  #40 07.04.2017 11:28

Cześć, tutaj można zobaczyć nowości w GstarCAD 2017: https://gstarcad.pl/gstarcad-2017-oficjalnie-dostepny/

Crazygod   8 #39 07.03.2017 19:38

Używam od 2012 roku i jestem bardzo z niego zadowolony.
Po drodze aktualizacji kolejnych wersji było oczywiście kilka wpadek, które producent poprawił z mniejszym lub większym bólem. Ważne, aby wykryte błędy zgłaszać dla producenta.
Obecnie mam 2017 i jest ok, oby tylko producent dalej prowadził w miarę rozsądną politykę cenową to będzie dobrze.

  #38 02.03.2017 09:59

ja używam gs do tworzenia dokumentacji do projektów budowlanych i wykonawczych. Dla mnie jest w pełni funkcjonalny. Do tego mam nakładki e-cad które, współpracują z programem bez żadnego problemu. To był dobry zakup

mccornik   4 #37 23.02.2017 11:19

obecnie wg mojego prywatnego rankingu
drugi najlepszy (zaraz po NC)
+++wydajny
+ obsługa polilini jak w AC )ctrl dodaje wierzchołki, łamie i łuki)
+ daje readę z większą ilością rastrów

(gs znany był z tego, że posiadał polską wersję z natywnymi EN skrótami)

Crazygod   8 #36 18.02.2017 12:07

@Eloko (niezalogowany):
Zacznij od siebie i przestań mącić, bo dalej mącisz - wystarczy poczytać wcześniejsze wypowiedzi:

@Crazygod: Sam korzystam z Gstar'a i cena przy regularnych upgrade'ach nie jest wysoka. Tu masz szczegóły: https://gstarcad.pl/nowosc-usluga-opieka-aktualizacyjna/
- czyli piszesz o aktualizacji wskazując na opiekę aktualizacyjną, a następnie piszesz:

@Crazygod: Musiałeś czegoś nie doczytać u nich na stronie albo pomylić z innym CAD'em, bo w przypadku zakupu Gstara otrzymujesz licencję wieczystą, czy też dożywotnią jak to niektórzy określają. :) Nie ma więc żadnego zobowiązania do corocznej aktualizacji. Wiem, bo był to jeden z powodów, dla którego go wybrałem.;) Płatna jest jedynie aktualizacja do najnowszej wersji, ale powtarzam nie jest ona w żaden sposób wymagana, a poza tym w porównaniu z AutoCADem bardzo niska. :)
- a tutaj już poruszasz temat samej licencji przy zakupie programu.

Z mojej strony nie było żadnych nieścisłości, a ty mąć sobie dalej mieszając zupełnie inne wątki, ale mnie w to nie mieszaj.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.02.2017 12:11
  #35 01.02.2017 09:24

Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem programu GstarCad 2016. Jak dla mnie jest w pełni funkcjonalny, nie miałem trudności w przejściu z AutoCada, na którym pracowałem kilka lat. Z zakupu jestem zadowolony, polecam.

  #34 24.01.2017 11:52

@Crazygood: Bez przesady z tymi zarzutami, zwróciłem tylko uwagę na pewne nieścisłości. :) Napisałeś cytuję: "Nie każdego stać na zobowiązanie do corocznej aktualizacji." A ja odpisałem, że musiałeś pomylić GstarCAD z innym CAD'em, gdyż powtarzam nie ma żadnego zobowiązania do dokonywania corocznych aktualizacji - program posiada licencję wieczystą! :) Przy okazji wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem właściwej alternatywy dla AutoCAD polecam artykuł, porównujący GstarCAD z ZWCAD. :) http://cadpolska.pl/gstarcad-vs-zwcad-czyli-jaki-wybrac-program-cad-zamiast-auto.../

Crazygod   8 #33 15.01.2017 16:43

@jarmusz: Sprzęt mają różny, ale generalnie wszystkie kompy to starsze i nowsze platformy intela, a systemy operacyjne Win XP, Win 7 Pro i Win 10 Pro. Na wszystkich kompach te same kwiatki.

Crazygod   8 #32 15.01.2017 16:40

@Eloko (niezalogowany): Kolego najpierw pisałeś o aktualizacji czyli "opiece aktualizacyjnej", do której dałeś link, a teraz piszesz o zakupie GS czyniąc mi zarzut, że czegoś nie doczytałem lub coś pomyliłem. Zdecyduj się o czym piszesz, bo póki co to tobie pomyliły się wątki.