HBO pod ścianą: zapłaćcie okup, albo cała Gra o Tron znajdzie się w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

HBO nie ma ostatnio szczęścia. Po ostatnim wycieku wykradzionych z wewnętrznej sieci firmowej dokumentów i nowych odcinków seriali, kilka dni później do Internetu trafił przedpremierowo cały czwarty odcinek Gry o Tron, udostępniony najprawdopodobniej przez jednego z pracowników indyjskiego dystrybutora HBO, firmy Star of India. Dzisiaj kolejna grupa hakerów stawia telewizyjnej sieci żądanie okupu – zapłaćcie, albo opublikujemy pozostałe odcinki słynnego serialu, a także poufne i tajne dokumenty firmowe.

Podpisujący się teraz jako Mr. Smith napastnicy przesłali do redakcji The Hollywood Reporter dowód udanego włamania: dziewięć plików oznaczonych jako „poufne”, związanych z produkcją serialu, planami mediowymi i marketingiem, oraz skrypt piątego odcinka siódmego sezonu Gry o Tron.

W materiale znalazł się także wideolist adresowany do zarządu HBO, w którym hakerzy ogłaszają, że w końcu włamaliśmy się do waszej ogromnej sieci, oraz że HBO było jednym z najtrudniejszych celów, a włamanie zajęło około 6 miesięcy. HBO miałoby zapłacić nieujawnioną publicznie kwotę. Jak twierdzą napastnicy, z 17 zaatakowanych w ten sposób firm jedynie trzy im odmówiło.

Przedstawiono także uzasadnienie żądanej kwoty: przypomina, że HBO jest częścią imperium mediowego Time Warnera, którego roczna sprzedaż sięga 662 mln dolarów, na przygotowanie szóstego sezonu Gry o Tron wydano niemal 100 mln dolarów, na same reklamy sezonu siódmego wydano 5 mln dolarów. Czy XXXX dolarów za zaprzestanie wycieków to chciwość? – pytają napastnicy.

Sama sieć telewizyjna twierdzi, że nie ma dowodów na to, by jej system poczty został przejęty, wciąż współpracuje z ekspertami od cyberbezpieczeństwa i organami ścigania w kwestii pierwszego z incydentów.

Jeśli jesteście zainteresowani zapoznaniem się ze skryptem piątego odcinka serialu, to mamy złą wiadomość – nie został upubliczniony w Internecie. Jeśli HBO w ciągu trzech dni nie zapłaci okupu, zapewne i tak nie będzie miał już on znaczenia, w Internecie znaleźć mają się wszystkie odcinki.

© dobreprogramy
s