HDD Regenerator 2011

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HDD Regenerator to ciekawe narzędzie, którego zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie z dysku twardego błędów (bad sektorów), powstałych poprzez rozmagnesowanie powierzchni dysku.

Program podczas swojej pracy skanuje każdy sektor dysku w poszukiwaniu tych błędnych, a następnie za pośrednictwem sekwencji niskich i wysokich sygnałów stara się poddać regeneracji uszkodzony obszar. HDD Regenerator działa w warstwie fizycznej urządzenia, dzięki czemu nie istotny jest stosowany system plików czy też podział dysku na partycje. Z jego pomocą stworzyć możemy bootowalne pendrive'y i płyty CD/DVD, pozwalające automatycznie uruchomić proces regeneracji podczas uruchamiania komputera.

Według zapewnień producenta program jest całkowicie bezpieczny dla przechowywanych na dysku danych. Jednak zaznaczyć należy, że w momencie kilku nieudanych prób odczytu danych na uszkodzonym obszarze jest on zerowany.

UWAGA!

Jeśli nie masz doświadczenia z tego typu programami, nie używaj HDD Regenerator, ponieważ oferowane opcje mogą na stałe uszkodzić dysk!

Wersja testowa posiada ograniczenie, umożliwiające regenerację zaledwie jednego z wykrytych bad sektorów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Można usunąć bad sektory, z którymi nie radzą sobie inne programy diagnostyczne.
Brak raportu SMART i wglądu do procesu skanowania dysku.
ocena użytkownika
09.02.2020 15:43 • Recenzja do wersji 2011

Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników. HDD Regenerator nie regeneruje uszkodzonych sektorów (wbrew sugestywnej nazwie) ani nie ma możliwości zerowania, lecz po przez wielokrotne zapisy i odczyty próbuje w sposób wymuszony ukryć bad-sektory na zasadzie relokacji sektorów zapasowych. Firmware dysku nie zawsze relokuje samoczynnie uszkodzone sektory. Podobnie program MHDD mimo potężnych możliwości nie zawsze zrelokuje uciążliwe sektory ale za to ma bardziej zaawansowane funkcje, łącznie z możliwością zerowania dysku. Dlatego HDD Regenerator w tej sytuacji się przydaje i może pomóc.
Często zerowanie jest mylone z formatowaniem lub nadpisywaniem.

Serwisant IT
G.S.