HERE Maps 2.0.12491

Strona główna Android Podróże i transport Nawigacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Mapy HERE to darmowa nawigacja tworzona przez firmę Nokia, która najpierw pojawiła się na jej telefonach, a następnie była rozwijana jako osobna aplikacja na wiele platform mobilnych, także Androida. Nawigacja ta umożliwia dostęp do wskazówek drogowych bez połączenia internetowego, a także informowanie np. o przekroczeniu prędkości. Program umożliwia korzystanie zarówno z nawigacji samochodowej, pieszej, jak i przy użyciu środków transportu publicznego.

Po uruchomieniu aplikacji prosi nas ona o zalogowanie się do konta HERE. Nie jest to wymagane do przeglądania map, ale do ich pobierania na urządzenie już tak. Konto jest bezpłatne, założyć je można z poziomu samego programu dosłownie w kilka sekund. Do tego celu możemy wykorzystać również konto na Facebooku. Nawigacja jest dostępna w języku polskim, oferuje całkiem sporo funkcji. Jedną z najważniejszych jest możliwość pobierania dowolnych map do użytku offline, przez co nie będziemy zmuszeni do dodatkowych opłat za transfer danych. Nawet po ich pobraniu możemy korzystać z dodatkowych danych z Internetu, np. dotyczących intensywności ruchu drogowego. Użytkownik może korzystać zarówno z widoku satelitarnego, jak i jedynie drogowego. Jeżeli użytkownik korzysta z Internetu, wyszukiwarka wbudowana w nawigację pozwala na ustalenie miejsca docelowego bez konkretnej znajomości adresu. Wystarczy wpisanie nazwy jak np. „Zamek na Skale”, aby otrzymać kilka wariantów dojazdu. Użytkownik może ponadto wybierać pomiędzy transportem samochodowym, pieszym, a także publicznym.

Nawigacja informuje zarówno o dystansie, planowanym czasie dotarcia na miejsce, jak i możliwych opóźnieniach wynikających z utrudnień na drodze. Po jej uruchomieniu możemy zdefiniować dodatkowe opcje jak omijanie autostrad, dróg płatnych, promów, czy tez tuneli. Oprócz nawigacji dla kierowców, aplikacja pozwala na wyszukiwanie punktów POI jak np. hoteli, restauracji, kin, teatrów, sieci handlowych, muzeów, czy nawet wybranych akwenów wodnych. Ustawienia nawigacji pozwalają na wybranie formatu jednostek, wyboru miejsca do zapisywania pobieranych map i danych tymczasowych, a także włączenia lub wyłączenia pobierania informacji o ruchu drogowym. HERE dla Androida obsługuje również przełączanie pomiędzy trybem nocnym i dziennym, oraz ostrzeżenia o przekraczaniu prędkości. Aplikacja umożliwia pobieranie głosu asystentki w wielu językach. Wśród nich znajdziemy także język polski.

Uwaga!

  • Aplikacja znajduje się aktualnie w wersji beta, która może zachowywać się niestabilnie. Producent cały czas ją rozbudowuje, niemniej mogą zdarzyć się problemy, które uniemożliwią korzystanie z nawigacji. Aby móc ją zainstalować, należy dysponować systemem Android w wersji 4.1 lub nowszej. Kierowców uprzedzamy, że żadna, nawet najlepsza nawigacja nie zastąpi zdroworozsądkowego myślenia, a także skupienia na drodze.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

BRAK LEPIEJ BY WCALE GO NIE BYŁO
SAME MINUSY UZYWANIE TO STRATA PRĄDU A CZĘSTO NERWÓW I CZASU.
ocena użytkownika

Najgorsze badziewie z jakim miałem do czynienia. Często prowadzić chce leśnymi drogami, połowa lub więcej dróg ma złe oznaczenia dopuszczalnej prędkości zatem można załapać mandat oraz automatycznie podaje błędny czas dotarcia do celu. Często chce prowadzić pod prąd lub pod zakazy. Wiele razy blednie wskazała cel. Rożnica jedyne ok 40 km. Ta nawigacja do niczego kompletnie się nie nadaje. Używanie nawigacji nie zwalnia od myślenia i patrzenia na znaki ale jeśli nie mogę ufać nawigacji tylko jechać na znaki to do czego taki program ma służyć ? Tym bardziej, że płatna konkurencja daje rade i oszczędza i czas i paliwo a informując o ograniczeniach prędkości, zazwyczaj maja aktualne, pozwala też ustrzec się mandatów.

20.12.2015 00:26 | Recenzja do wersji 1.1.9701
Bezpłatne mapy offline całej Europy i świata, pełna nawigacja, ograniczenia prędkości, realne czasy przejazdów, baza POI, baza adresów, czytelność map
Mało intuicyjne menu, wolna reakcja na dotknięcia, mało opcji konfiguracji nawigacji
ocena użytkownika

HERE Maps pobrałem dwa tygodnie temu, pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem jak wyglądają mapy i utworzyłem przykładową trasę do nawigacji samochodowej. Sprawdziłem, że działa, nie było żadnych błędów, więc ściągnąłem mapę całej Polski i polski głos nawigacji (dostępny tylko kobiecy, "zwykły" gdyż są jeszcze głosy wysokiej jakości, ale tylko kilka wersji językowych). Do korzystania z mapy offline potrzeba blisko 500MB danych, cała Europa to już ponad 9GB, przy czym można wybrać poszczególne kraje do ściągnięcia. Kolorystyka map jest wg. mnie właściwa, nie pstrokata, bliska mapom papierowym. Oznaczenia dróg i nazwy ulic w moim mieście są poprawne, baza POI jest spora, można restauracje, hotele, bary, placówki pocztowe, zabytki, muzea i najważniejsze urzędy są widoczne od razu na mapie, choć brakuje kilku ważnych dla większości mieszkańców miejsc jak np. siedziby ZUSu. Na mapach brakuje też nazw osiedli/rejonów, dla mieszkańców danego miasta nie jest to aż tak ważne, ale dla kogoś kto jedzie do innego miasta, może mieć duże znaczenie.

Interfejs aplikacji potrzebuje dopracowania. Na pierwszy rzut oka nie ma do czego sie przyczepić, ale po chwili znajdzie się parę drobnostek np. logo HERE na dole mapy, które nie ma żadnej funkcji (przynajmniej ja nic pod nim nie znalazłem), również responsywność jest średnia, pierwsze uruchomienie menu w moim przypadku działa dopiero po kilku naciśnięciach przycisku "Menu" lub przesunięciu palcem od lewej krawędzi ekranu do prawej. Brakuje przycisków powiększania i zmniejszania mapy, można to robić znanymi gestami, przy czym nie zawsze ma się do dyspozycji obie dłonie.

Ustawienia ograniczają się do kilku prostych opcji jak wybór jednostek, wybór pamięci na której program ma przechowywać dane, wyczyszczenie historii, włączenie widoku ruchu ulicznego, wybór dźwięków nawigacji głosowej, wybór widoku dziennego i nocnego mapy oraz ustawienia ostrzeżeń o przekroczeniu prędkości. To wszystko. W menu jeszcze znajdziemy tylko funkcję pobrania map.

Jeśli chodzi o samą nawigację, to mamy trzy rodzaje: samochodową, pieszą i transport publiczny. Dwie pierwsze działają normalnie, ale transport publiczny niekoniecznie, gdyż po prostu dostawca map nie ma danych większości miast. Nawigacji pieszej nie testowałem, nie było okazji, ani warunków pogodowych do tego. Nawigację samochodową sprawdziłem na kilku trasach do ok. 50-70 kilometrów. Baza miejscowości i dróg jest praktycznie pełna, więc trafić możemy w każde miejsce w Polsce, gorzej jest natomiast z adresami. W dużych miastach nie ma problemu, numeracja jest poprawna, za to w mniejszych miastach do 100 tysięcy mieszkańców, mogą pojawić się braki i dojedziemy na ulicę lub skrzyżowanie ulic, ale numerów może już zabraknąć. Widok nawigacji jest standardowy, strzałka obracająca się mapa w kierunku jazdy i strzałka z odległością do następnego manewru i jego kierunkiem oraz podstawowe dane jak pozostała ilość kilometrów do końca i szacowany czas przejazdu. Miejsce wyświetlania poszczególnych danych można zmieniać, aczkolwiek nie ma za dużo opcji i w sumie nie ma co zmieniać. :) Przed rozpoczęciem nawigacji mamy najczęściej do wyboru kilka tras do wyboru - szybką, krótką i alternatywną. Na każdej jest pokazana ilość kilometrów do przejechania, szacowany czas przejazdu (w większości pokrywa się z rzeczywistością) oraz numery głównych dróg. Po wyborze trasy ruszamy! Tryb dzienny i nocny kolorystyki zmienia się automatycznie, przy czym nie reguluje on jasności wyświetlacza, tylko zmienia layout. Na plus można zdecydowanie zaliczyć ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości na drodze, które pokrywają się z rzeczywistością i są wyświetlane w lewym dolnym rogu. W przypadku przekroczenia prędkości, pole z ograniczeniem zmienia barwę na czerwoną, a po przekroczeniu o ustawioną ilość km/h aplikacja wydaje dźwięki ostrzegawcze. Przydatna funkcja. Problemem może być wyświetlanie nazwy miejscowości, przez które przejeżdżamy, a są wyświetlane pod na dole mapy, tzn. aplikacja pomija większość mieścin, a wyświetla duże ośrodki, co jest mało dokładne, bo czasami może to być i 20 kilometrów odległości od wyświetlanego miasta.

Wracając do samej mapy, to można zmienić kilka jej ustawień wyświetlania tzn. mamy do wyboru klasyczną mapę, widok satelitarny, widok transportu publicznego (znikają kontury głównych dróg w mieście) oraz natężenie ruchu ulicznego. W mapach krajów za naszą zachodnią granicą znalazłem też budynki 3D, co może być miłe dla oka, choć dla mnie nie widzę w tym użytecznej funkcji. Na mapie możemy też zaznaczyć swoje ulubione punkty i miejsca do obejrzenia, które znajdziemy w menu, w górnym prawym rogu ekranu.

No i na koniec mały błąd, który u mnie się pojawia, to aplikacja zawsze ładuje się z włączoną mapą Berlina, choć przez kilka włączeń pokazywała ustawiony ulubiony punkt na mapie.

Mimo wszystko warto zainstalować i czekać na rozwój aplikacji, program działa stabilnie, nigdy nie wystąpił błąd, nagłe wyłączenie, czy problem z odpowiadaniem aplikacji. Polecam szczególnie, że za takie pieniądze (kosztem może być tylko transfer danych potrzebny na ściągnięcie map), prawie nie ma nawigacji offline.

23.12.2014 15:26 | Recenzja do wersji 1.0

Komentarze

0 nowych
  #21 03.05.2018 20:08

@Leszek2204: bo robuduw na mapach się nie pokazuje

Leszek2204   10 #20 15.04.2017 21:08

@marian11: tu niema zadnej mapy

Leszek2204   10 #19 15.04.2017 21:07

mapa nie pokazuje aktualnych robud drogowych czy wypadków

  #18 03.02.2017 14:56

@Magnum 44: TAK działa bez

  #17 31.07.2016 12:50

Wszystko okey do momentu zamkniętego odcinka drogi Trzcianka - Czarnków na Her super jechać - objazd zrobiłem kółko 3 razy do tego samego punktu , czyli problem z funkcjonalnością i wyznaczeniem trasy na objazd (droga Od dnia 23.06.2016r zamknięta jest 31 lipiec 2016 )

  #16 09.07.2016 10:51

Microsoft zrobił sobie strzał w stopę i odsprzedał Her jeszcze wkwietniu aplikacja ta na telefonach Microsoftu funkcjonowała obecnie jest Windowsowska aplikacja która nic nie wie niczego nie znajdzie ot telefon do kosza jesli ktoś do tej pory korzystał z tej fantastycznej aplikacji.

Bartek8   4 #15 04.07.2016 05:27

Ostatnio testowałem i wreszcie wady które podałem w poprzednim poście zostały poprawione i wyznaczanie trasy jest idealne , brakuje tylko punktów pośrednich do naprawdę świetnej nawigacji bo łączenie z satelitami , szybkość , menu wszystko na plus.

Bartek8   4 #14 16.04.2016 19:34

Menu czytelne i ładne ale wyznaczanie tras to jest jakiś żart , żeby nie wyznaczyło prostej trasy którą jeżdżę dość często po prostej na dobrej głównej drodze tylko jakieś dziwne skróty przez Czechy i jakieś serpentyny lub jakieś wioski. Spodziewałem się więcej po tej aplikacji , zwłaszcza że inne też darmowe nie miały problemów z wyznaczeniem najszybciej mojej trasy. Naprawdę zamiast bardzo prostej trasy którą jezdżę wyznaczyło takie dziwne i zagmatwane inne trasy że jak to zobaczyłem to od razu odstrzeliłem ją z mojego systemu.

Nie wiem skąd na tylu stronach promowanie tak niedopracowanego produktu gdy jest bardzo mocna konkurencja o której ani widu ani słychu. Chodzi mi o aplikację Navmii - odsyłam do strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navfree.android.OSM.ALL&hl=pl oraz proszę szanowną redakcję o dodanie tej nawigacji do bazy programów , oraz użytkowników o przetestowanie , oczywiście najpierw na dobrze sobie znanych trasach. Dziwię się że niektóre aplikacje tak niedorobione są tak silnie promowane gdy są inne nawet lepsze o których nigdzie nie słychać.

Autor edytował komentarz w dniu: 17.04.2016 08:26
  #13 14.04.2016 00:17

Spróbuj wyjechać za granicę na wakacje. Ręczę duuuużo zabawy i szczęśliwego powrotu. Gniot. Będziesz miał internet, może wrócisz

  #12 14.04.2016 00:13

O usuwacie prawdziwe komentarze. Boicie się prawdy. Bierzecie kasę za sponsorowanie tego produktu. Rozumiem. Nie pozdrawiam

  #11 13.04.2016 23:08

To jest jedno wielkie gówno. Spróbujcie pojechać za granicę. Bez internetu nie DZIAŁA. Gdzie tu jest offline ( mimo wgranych map) Próbowałem. To jest szajs. Szkoda więcej słów. Jest jedna prawda, co jest darmowe jest do niczego. Uważajcie, nie pojedziecie dalej. Zrobi Was w konia. Myślę że trojańskiego.

Magnum 44   18 #9 14.12.2015 23:37

Czy ktoś wie, czy ta aplikacja działa bez Google Play Services?

CzarnaZmija   10 #8 04.11.2015 12:19

ciekawe czy kiedyś doczekamy się funkcji punktów pośrednich?
Póki co, to jedna z lepszych darmowych navi na androida, które świetnie sprawdzają się w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

jurecki   7 #7 27.05.2015 19:12

U mnie na Samsungu galaxy s5 śmiga pięknie,polecam jeszcze Sygic,też jest super.

  #6 21.05.2015 15:44

U mnie dziala na LG FLEX oraz na Samsung S3. Jezdze z nia po duzym miescie na probe i jest dobrze. Jedyna wada na kwiecien-maj 2015 brak wiekszosci fotoradow. Trzeba bardzo pilnowac ograniczen predkosci. Punkty POI bardzo dobre. Szybka reakcja na ruch, na zmiane kierunku.

cieyou   2 #5 01.03.2015 17:08

@Marian11
Wielkie dzięki za link!
Dwie kolejne aktualizacje nie współpracują z moim telefonem (apka Here nie widzi zewnętrznej karty microSD)
Dzięki Marian11!
;)

  #4 16.02.2015 19:06

@ziomalxxz (niezalogowany): Nie prawda ,mam na LG G2 mini.

  #3 30.01.2015 23:53

@ziomalxxz (niezalogowany): u mnie na LG L90 zROOTowanym dziala

  #2 13.01.2015 20:10

NIE działa na LG L90 i G2 mini (nie można pobrac mapy)