HERE WeGo HERE WeGo 2.0.15189

Strona główna Android Podróże i transport Nawigacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Mapy HERE to darmowa nawigacja tworzona przez firmę Nokia, która najpierw pojawiła się na jej telefonach, a następnie była rozwijana jako osobna aplikacja na wiele platform mobilnych, także Androida. Nawigacja ta umożliwia dostęp do wskazówek drogowych bez połączenia internetowego, a także informowanie np. o przekroczeniu prędkości. Program umożliwia korzystanie zarówno z nawigacji samochodowej, pieszej, jak i przy użyciu środków transportu publicznego.

Po uruchomieniu aplikacji prosi nas ona o zalogowanie się do konta HERE. Nie jest to wymagane do przeglądania map, ale do ich pobierania na urządzenie już tak. Konto jest bezpłatne, założyć je można z poziomu samego programu dosłownie w kilka sekund. Do tego celu możemy wykorzystać również konto na Facebooku. Nawigacja jest dostępna w języku polskim, oferuje całkiem sporo funkcji. Jedną z najważniejszych jest możliwość pobierania dowolnych map do użytku offline, przez co nie będziemy zmuszeni do dodatkowych opłat za transfer danych. Nawet po ich pobraniu możemy korzystać z dodatkowych danych z Internetu, np. dotyczących intensywności ruchu drogowego. Użytkownik może korzystać zarówno z widoku satelitarnego, jak i jedynie drogowego. Jeżeli użytkownik korzysta z Internetu, wyszukiwarka wbudowana w nawigację pozwala na ustalenie miejsca docelowego bez konkretnej znajomości adresu. Wystarczy wpisanie nazwy jak np. „Zamek na Skale”, aby otrzymać kilka wariantów dojazdu. Użytkownik może ponadto wybierać pomiędzy transportem samochodowym, pieszym, a także publicznym.

Nawigacja informuje zarówno o dystansie, planowanym czasie dotarcia na miejsce, jak i możliwych opóźnieniach wynikających z utrudnień na drodze. Po jej uruchomieniu możemy zdefiniować dodatkowe opcje jak omijanie autostrad, dróg płatnych, promów, czy tez tuneli. Oprócz nawigacji dla kierowców, aplikacja pozwala na wyszukiwanie punktów POI jak np. hoteli, restauracji, kin, teatrów, sieci handlowych, muzeów, czy nawet wybranych akwenów wodnych. Ustawienia nawigacji pozwalają na wybranie formatu jednostek, wyboru miejsca do zapisywania pobieranych map i danych tymczasowych, a także włączenia lub wyłączenia pobierania informacji o ruchu drogowym. HERE dla Androida obsługuje również przełączanie pomiędzy trybem nocnym i dziennym, oraz ostrzeżenia o przekraczaniu prędkości. Aplikacja umożliwia pobieranie głosu asystentki w wielu językach. Wśród nich znajdziemy także język polski.

Uwaga!

  • Aplikacja znajduje się aktualnie w wersji beta, która może zachowywać się niestabilnie. Producent cały czas ją rozbudowuje, niemniej mogą zdarzyć się problemy, które uniemożliwią korzystanie z nawigacji. Aby móc ją zainstalować, należy dysponować systemem Android w wersji 4.1 lub nowszej. Kierowców uprzedzamy, że żadna, nawet najlepsza nawigacja nie zastąpi zdroworozsądkowego myślenia, a także skupienia na drodze.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa offline, szybkie znajdowanie położenia, pokazywanie ruchu ulicznego na żywo, możliwość ściągnięcia map calego świata (za darmo), czytelność map
przy nawigacji samochodowej możliwość ustawienia trasy tylko z punktu A do B - brak możliwości ustawienia punktów pośrednich
ocena użytkownika
18.08.2019 17:09 • Recenzja do wersji 2.0.13173

Bardzo fajny program do nawigacji, dla osób chcących dostać się z punktu A do punktu B. Nie zawiesza się, działa zarówno w opcji offline jak i online. Największym minusem programu jest brak możliwości ustawienia punktów pośrednich, co może przeszkadzać w wielu przypadkach.
Mimo to korzystam z tej nawigacji zarówno do wycieczek rowerowych, jak i do podróży samochodowych (nie tylko "lokalnie", po Polsce, ale też do wielu przejazdów przez Europie, jak i jeżdżenia po świecie).
Największym, jak dla mnie, plusem jest możliwość darmowego korzystania z map całego świata. Wystarczy ściągnąć mapy kraju który nas interesuje i włala - możemy korzystać z nawigacji.
Do wyboru są cztery tryby nawigacji - samochodowa, rowerowa, piesza oraz komunikacją miejską. Jak wspomniałem korzystam tylko z dwóch pierwszych opcji. W tym przypadku HereWeGo spełnia moje oczekiwania. Ale wiem że program nie trafi do wszystkich, przez jego największy minus jakim jest brak możliwości ustawienia punktów pośrednich trasy.

BRAK LEPIEJ BY WCALE GO NIE BYŁO
SAME MINUSY UZYWANIE TO STRATA PRĄDU A CZĘSTO NERWÓW I CZASU.
ocena użytkownika
20.12.2015 00:26 • Recenzja do wersji 1.1.9701

Najgorsze badziewie z jakim miałem do czynienia. Często prowadzić chce leśnymi drogami, połowa lub więcej dróg ma złe oznaczenia dopuszczalnej prędkości zatem można załapać mandat oraz automatycznie podaje błędny czas dotarcia do celu. Często chce prowadzić pod prąd lub pod zakazy. Wiele razy blednie wskazała cel. Rożnica jedyne ok 40 km. Ta nawigacja do niczego kompletnie się nie nadaje. Używanie nawigacji nie zwalnia od myślenia i patrzenia na znaki ale jeśli nie mogę ufać nawigacji tylko jechać na znaki to do czego taki program ma służyć ? Tym bardziej, że płatna konkurencja daje rade i oszczędza i czas i paliwo a informując o ograniczeniach prędkości, zazwyczaj maja aktualne, pozwala też ustrzec się mandatów.