r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HP zablokowało nieoryginalne kartridże. Drukowanie będzie jeszcze droższe

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Nie mamy dobrych wieści dla posiadaczy drukarek HP, którzy z rożnych powodów, a przede wszystkim oczywiście w związku z oszczędnościami, wykorzystywali dotąd nieoryginalne kartridże wyprodukowane przez firmy inne niż samo HP. W ostatnim czasie otrzymali oni komunikat o uszkodzonym lub brakującym kartridżu, który wcale nie jest efektem błędu.

Problemy rozpoczęły się 13 września. Wówczas bowiem do serwisów na całym świecie zaczęły masowo napływać uwagi klientów o tym, że drukarka wyświetla komunikat o problemie. Według niego, kartridż znajdujący się w urządzeniu, który dotąd działał bez zarzutu, został uszkodzony. Rozwiązaniem problemu miałaby być jego wymiana.

Jak się jednak okazuje, jedynie na oryginalny kartridż wyprodukowany przez HP. Firma z początku poinformowała, że zaistniałe problemy są efektem błędu w ostatniej wersji oprogramowania. To jednak niewielu przekonało, gdyż ostatnia aktualizacja miała miejsce w marcu, zaś problem pojawił się także na drukarkach, które nie były wcale aktualizowane.

r   e   k   l   a   m   a

Dziś na łamach Myce.com ukazała się informacja, według której HP potwierdziło dla duńskiej stacji NOS, że błąd jest zamierzony. Oznacza to, że HP umyślnie umieściło w firmware kod, który uniemożliwi korzystanie z nieoryginalnych kartridży, począwszy od 13 września 2016 roku.

Decyzja jest motywowana troską o drukarki i komunikację między kartridżem i drukarką i nie zapowiada się na to, aby HP miało zmienić swoją decyzję. Obsługiwane będą tylko kartridże z odpowiednim czipem zabezpieczającym. Jedyną możliwością, aby korzystać z nieoryginalnych kartridżów, jest instalacja wersji oprogramowania z roku 2014, które jednak jest trudno dostępne i niełatwe w instalacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.