HTMLminify HTMLminify 1.0

Strona główna Windows Programowanie Narzędzia pomocnicze dla webmasterów
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HTMLminify to program dla webmasterów, który pozwala zmniejszyć objętość plików HTML, ASPX, CSHTML, VBHTML, PHP oraz JSP poprzez usunięcie z nich wszelkich białych znaków: spacji, tabulatorów oraz znaków nowej linii. Dzięki temu kod fizycznie się skróci, dla maszyny pozostając równie zrozumiały i funkcjonalny. Pozwoli to zaoszczędzić sporo miejsca na serwerze – w zależności od przypadku, korzyść może wynieść nawet 50%.

Obsługa jest przy tym bardzo prosta, przez co nie wydłuży przesadnie czasu publikacji, jeśli często wprowadzamy zmiany w kodzie i konieczne będzie ponowne skorzystanie z narzędzia. Wystarczy przeciągnąć wybrane pliki na okno aplikacji, a następnie uruchomić proces konwersji. Przy każdej pozycji pojawi się informacja o zajętości pamięci przed i po konwersji oraz ścieżka do pliku wynikowego. Program automatycznie tworzy kopie zapasowe oryginalnych plików, dzięki czemu w każdej chwili będzie można z nich skorzystać.

W opcjach dostępna jest możliwość wprowadzenia kilku zmian w działaniu algorytmu, m.in. powstrzymanie programu od minimalizacji komentarzy, które umieszczono w kodzie, czy też uwzględnianie optymalizacji JavaScript oraz CSS.

Ciekawostką jest druga zakładka w programie, która pozwala optymalizować kod w niemal rzeczywistym czasie. Wklejony w górne okienko tekst zostaje przekonwertowany na skróconą wersję, która wyświetlona zostanie poniżej. Dostajemy również informację o liczbie zaoszczędzonego w ten sposób miejsca zajmowanego przez plik.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!