r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Hardentools 1.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hardentools to niewielki program, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w systemie Windows poprzez dezaktywację części funkcji Microsoft Office'a, Adobe Acrobata oraz samego systemu operacyjnego. Obsługa sprowadza się do przyciśnięcia jednego przycisku.

Aplikacja dezaktywuje obsługę skryptów w Windowsie, blokuje autouruchamianie oraz możliwość skorzystania z Wiersza poleceń. Adobe Acrobat nie będzie już w stanie ładować skryptów JavaScript oraz uruchamiać dokumentów osadzonych w PDF-ach, zaś pakiet biurowy Office pozbawiony będzie makr, kontrolek ActiveX oraz obsługi obiektów OLE.

Na tę chwilę program nie pozwala skorzystać z żadnych opcji, w których moglibyśmy wybrać jakie elementy ma dezaktywować. Wyłączane są wszystkie jednocześnie, ale po ponownym uruchomieniu komputera w razie potrzeby można ich działanie przywrócić.

Zdaniem twórców, program może być przydatny przede wszystkim z punktu widzenia zwykłych użytkowników komputera, którzy nigdy nie wykorzystują żadnej z opisanych wyżej funkcji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Hardentools zwiększy bezpieczeństwo Windowsa, wyłączając jego funkcje

89
01.03.2017  •  Oskar Ziomek

Instalacja oprogramowania antywirusowego, konfiguracja firewalla, czy dezaktywacja funkcji śledzenia w przypadku Windowsa 10 to nie wszystko, co można zrobić w celu zadbania o bezpieczeństwo komputera z Windowsem. Przykład stanowi Hardentools – program, dzięki któremu możliwe jest wyłączenie wybranych funkcji systemu, co ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa w Windowsie. Zdaniem twórców, część funkcji systemu Windows, pakietu biurowego Microsoft Office oraz Adobe Acrobata przez zwykłych użytkowników nie jest nigdy wykorzystywana, a jednocześnie stanowić może cel zewnętrznych ataków…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 29.01.2018 19:32

@przemyslaw-rapacz: A jeszcze lepiej dezaktywować bezpiecznik w mieszkaniu ;)

przemyslaw-rapacz   6 #1 10.04.2017 09:13

Jak ktoś nie umie korzystać z komputera, to lepiej dezaktywować mu przycisk start. Wtedy na pewno nie narobi żadnych szkód.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.