Hardentools Hardentools 1.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hardentools to niewielki program, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w systemie Windows poprzez dezaktywację części funkcji Microsoft Office'a, Adobe Acrobata oraz samego systemu operacyjnego. Obsługa sprowadza się do przyciśnięcia jednego przycisku.

Aplikacja dezaktywuje obsługę skryptów w Windowsie, blokuje autouruchamianie oraz możliwość skorzystania z Wiersza poleceń. Adobe Acrobat nie będzie już w stanie ładować skryptów JavaScript oraz uruchamiać dokumentów osadzonych w PDF-ach, zaś pakiet biurowy Office pozbawiony będzie makr, kontrolek ActiveX oraz obsługi obiektów OLE.

Na tę chwilę program nie pozwala skorzystać z żadnych opcji, w których moglibyśmy wybrać jakie elementy ma dezaktywować. Wyłączane są wszystkie jednocześnie, ale po ponownym uruchomieniu komputera w razie potrzeby można ich działanie przywrócić.

Zdaniem twórców, program może być przydatny przede wszystkim z punktu widzenia zwykłych użytkowników komputera, którzy nigdy nie wykorzystują żadnej z opisanych wyżej funkcji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!