Hardwipe Hardwipe 5.2.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hardwipe to bezpłatne narzędzie, z pomocą którego trwale usuniemy poufne dane przechowywane na dysku twardym (bez możliwości ich odzyskania).

Nie jest tajemnicą, iż różnego rodzaju pliki kasowane przez użytkownika poprzez ich przeniesienie do systemowego kosza nie dają ich trwałego usunięcia. W takim przypadku utracone zostają jedynie informacje o ich położeniu na dysku, one same zaś w dalszym ciągu zapisane są na nośniku i aby je odzyskać wystarczy skorzystać z jednego z wielu ogólnodostępnych narzędzi do odzyskiwania danych. W tym celu użytkownik nie musi nawet posiadać specjalistycznej wiedzy.

Rozwiązaniem dla osób chcących trwale zniszczyć przechowywane na komputerze dane jest m.in. narzędzie Hardwipe. Pozwala ono nie tyle kasować pojedyncze pliki i foldery, ale również całą zawartość dysków twardych, pendrive'ów, kart pamięci itp. W zależności od wybranej metody program usuwa wskazane pliki, a następnie kilkukrotnie nadpisuje losowymi danymi zajmowaną przez nie przestrzeń dyskową.

Wśród oferowanych przez Hardwipe trybów bezpiecznego i trwałego usuwania danych poprzez ich nadpisanie znajdziemy m.in. takie, które niewiele różnią się od standardowego kasowania plików, ale za to są szybkie oraz bardziej złożone, których czas pracy w zależności od ilości i rozmiaru danych wynieść może kilka godzin. W ostatnim przypadku przydatna okazuje się funkcja automatycznego wyłączania komputera po zakończonej pracy.

Narzędzie integruje się z Eksploratorem Windows i dostępne jest z poziomu menu kontekstowego. Wystarczy, że wskażemy plik do usunięcia, wybierzemy odpowiednią opcję i samoczynnie wywołane zostanie główne okno programu, w którym dobieramy tryby jego pracy i klikamy przycisk 'Start Wipe', rozpoczynający proces kasowania. Hardwipe oferuje również ciekawą funkcję 'Clean Space', służącą do oczyszczania wolnej przestrzeni dyskowej, bez usuwania przechowywanych na nośniku danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze
funkcja wymazywania pustej przestrzeni jest nieskuteczna. Skorzystanie z niektórych metod wymazywania oraz funkcji dodatkowego przejścia wymaga zakupu
ocena użytkownika
24.08.2015 15:41 • Recenzja do wersji 5.0.7

Program ma prosty interfejs, jest prosty w obsłudze i może też służyć jako kosz - pojawia się w menu "wyślij do" pozwalając nam szybko wymazać zaznaczone pliki czy foldery.
Niestety korzystanie z niektórych metod wymazywania (na szczęście nie niezbędnych) wymaga zakupu programu, podobnie jak funkcja "verification pass" dodająca kolejne przejście wymazania dla weryfikacji. Za darmo mamy nadpisanie zerami, dodm oraz gutmanna.
Kolejna duża wada programu to nieskuteczność funkcji "wymaż wolne miejsce" - podobnie jak ccleaner nie usunął nazw plików, a jedynie nadpisał ich treść. Czasami sama nazwa może być wystarczająco niepożądana. CCleaner przynajmniej zostawiał dysk pusty, nadpisany w całości a hardwipe zostawia po sobie pliki nadpisujące, które są tylko usunięte przez kosz. Zamiast tego powinien nadpisać całą wolną przestrzeń zerami.
Dopiero funkcja wymazania CAŁEGO dysku spowodowała, że nazwy usuniętych plików zniknęły wraz ze śladami, że jakieś pliki tam były.

Program szybki i bezpieczny nawet dla amatora.Posiada 4 moduły w tym czyszczenie dysku,czyszczenie wolnego miejsca,usuwanie plików i folderów i kosza.
Dla mnie brak.Reklamy w prawym górnym rogu nie przeszkadzają,można się ich pozbyć za 10 $.
ocena użytkownika
29.09.2014 18:29 • Recenzja do wersji 4.1.2

Byłem pozytywnie zaskoczony jakością tego programu bo czegoś takiego szukałem.Czego nie napisano-na stronie
producenta którą można przetłumaczyć jest dostępne spolszczenie dla tego programu.Żeby nie utracić danych,radzę
się zapoznać z instrukcją obsługi(strona producenta)zwłaszcza jeśli chcemy oczyścić cały dysk.Ja próbowałem
wszystkich modułów i jestem b.zadowolony z tego progrsmu.Powodzenia.