Hearthstone: Heroes of Warcraft 8.0.0.18336

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Hearthstone: Heroes of Warcraft to gra karciana trochę na wzór doskonale znanego Magic: The Gathering, ale z racji przystępności dla każdego oraz sporej dawki frajdy jaka z niej wypływa, została ona nieco uproszczona, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej skomplikowana.

Z użyciem własnych talii, które z czasem przyjdzie rozbudowywać o coraz potężniejsze karty, pojedynkują się tutaj ze sobą dwie strony. Rozgrywka podzielona została na tury. Z początku uczestnicy zabawy dociągają kolejne karty, by za manę, której co turę uzyskują więcej, wystawiać do walki kolejne jednostki o zróżnicowanych właściwościach i umiejętnościach. Te tańsze zazwyczaj łatwiej zlikwidować, podczas gdy w późniejszym etapie starcia, do gry wchodzić będą naprawdę potężne stwory. Dodatkowo z talii wyciągamy karty pomocnicze umożliwiające przykładowo zwiększenie siły naszych wojsk lub bezpośredni skoncentrowany atak na wroga.

Ofensywę możemy przypuścić prosto na bohatera, z którym się pojedynkujemy lub najpierw niszczyć jego podwładnych. Każdy dowódca, w tym my sami, ma ograniczoną liczbę punktów życia i tylko od nas zależy jaką strategię postępowania wcielimy w życie. Wszyscy bohaterowie, w których możemy się wcielić dysponują ponadto swymi umiejętnościami specjalnymi. Naturalnie przyjdzie się również mierzyć z graczami z całego świata w trybie wieloosobowym.

Jak przystało na produkt Blizzard mamy do czynienia z grą dopracowaną graficznie i świetnie udźwiękowioną, mimo iż Hearthstone: Heroes of Warcraft to prosta w założeniach karcianka. Poszczególni herosi nie tylko przekomarzają się na głos, ale robią to przede wszystkim po polsku. Głosy nagrano profesjonalnie, z humorem, odpowiednio stylizując wypowiedzi. Kolekcjonowanie kart odbywa się na drodze odnoszenia kolejnych zwycięstw, lecz jak to w modelu F2P bywa, ich paczki można również zakupić za prawdziwe pieniądze. Dla zaawansowanych, jest też opcja tworzenia własnych kart.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna 256 MB NVIDIA GeForce 6800 256 MB lub ATI Radeon X1600 Pro
  • 3 GB wolnego miejsca na dysku

Uwaga!

  • W celu instalacji gry należy wpierw zarejestrować się na stronie projektu, a następnie pobrać specjalny menedżer pobierania i instalacji gry.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dużo kart, dużo trybów gry, grafika, codzienne wyzwania, kilku bohaterów (9 bohaterów), rankedy, przyjemny dubbing pl
Mogli by dać czat w czasie gry aby sobie pisać i milo spędzać czas z przeciwnikiem.
ocena użytkownika
18.11.2016 20:53 • Recenzja do wersji 6.2.0.15181

Najlepsza karciana gra ever.
Przyjemny dubbing polski do gry acz i tak gram po angielsku.
Nie nudzi się szybko, gra może sie obrócić o 180 stopni, tzreba mysleć nad karzym ruchem i strategią.

Każdy kto lubi karcianki i szybkie gierki powinien zagrac w tą gre, do tego jest wersja na androida ale jej nie testowałem, ale skoro mozna grać na pc i mieć to samo na komórce to całkiem przyjemnie.

Nie trzeba tez czekać jak musisz gdzieś pójść czy coś zrobić szybko to może się poddać od razu w 5 sekund !
Czyli ta gra nie trzyma Cie przy kompie tylko eventualna przegrania w statystykach :P

Dużo kart, świetne animacje ataków, grywalność
w sumie ich brak - no chyba że ktoś nie lubi karciankek
ocena użytkownika
10.12.2014 07:50 • Recenzja do wersji Beta

Kolejne dziecko Blizzarda tym razem jako gra karciana. Tworzymy specjalne talie i pojedynkujemy się z losowymi przeciwnikami lub przyjaciółmi. Zwracamy uwagę na takie czynniki jak ilość życia, obrona czy karty z atutami. Korzystamy ze specjalnych umiejętności naszych bohaterów i staramy się osłabić przeciwnika by na końcu wygrać mecz. Tytuł stawia na taktykę i umiejętność planowania ruchów ze swoją talią.