Hexen: Beyond Heretic 1.1

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hexen: Beyond Heretic to kolejna klasyczna produkcja FPP oparta na silniku z Dooma, która zabiera gracza do mrocznego świata fantasy. Zamiast potężnych karabinów, strzelb i wyrzutni rakiet, cały oręż zamieniono na odpowiednio magiczny lub rycerski. Tytuł został przed laty szerzej doceniony za to, że spróbował zrobić coś innego na rynku zdominowanym przez podobnie prezentujące się, pierwsze strzelanki 3D.

Rozgrywka, ubrana w historię o walce z podstępnym Koraksem, może wydawać się znajoma. Rzut na akcję jest w końcu niby taki sam, tylko bronie różne. Raven Software wprowadziło jednak wybór klasy postaci (wojownik, kleryk, mag), co przekłada się na nieco inną zabawę, gdyż każdy korzysta z charakterystycznego dla siebie ekwipunku i ma swoje dobre oraz słabsze strony. Pierwszy bohater stawia przede wszystkim na rozwiązania siłowe, podczas gdy pozostali trzymają się od wrogów na większy dystans.

Producenci nie bali się nagiąć znanej technologii pod swoje potrzeby. W rezultacie dostaliśmy nie tylko pięknie, jak na swoje czasy, prezentujący się produkt, ale również oferujące niespotykane wcześniej opcje, jak chociażby niszczące się witraże. Często skrywają one potrzebne przedmioty. Inaczej także rozłożono etapy, łącząc je w większe obszary. Naturalnie Hexen robił też niegdyś nie lada zamieszanie na domowych zlotach komputerowców, bo oferuje rozgrywkę sieciową. Postacie potrafią ponadto skakać.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cztery poziomy, w sposób przekrojowy pokazujące, co produkt ma do zaoferowania.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GForce   10 #1 17.11.2015 11:50

Ach to były czasy... Quake, Heretic, Hexen, wspaniałe stare gry w klimatach fantasy <3

Autor edytował komentarz w dniu: 22.02.2018 11:30