r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Hide Photos, Video-Hide it Pro 6.2

Strona główna Android Bezpieczeństwo Ochrona prywatności

Hide Photos, Video-Hide it Pro to aplikacja, za pomocą której można ukrywać na smartfonie zdjęcia, nagrania wideo, zainstalowane aplikacje, wiadomości oraz wpisy o połączeniach telefonicznych.

Po zainstalowaniu, program prezentuje się niepozornie, bo jego interfejs naśladuje odtwarzacz muzyczny. Po dłuższym przytrzymaniu palca na widocznym u góry ekranu logotypie, otworzą się opcje konfiguracji. Program poprosi nas o ustalenie kodu chroniącego dostępu do naszych danych: PIN lub hasła. Następnie wybierzemy adres e-mail, związany z tworzeniem kopii zapasowej naszych danych.

W aplikacji możemy tworzyć foldery do przechowywania zdjęć, filmów oraz muzyki. Możemy np. przenieść już posiadane pliki do folderów wewnątrz aplikacji, wtedy będą one widoczne tylko wtedy, gdy uruchomimy program Hide Photos, Video-Hide it Pro. Aplikacja ma też wbudowany prosty moduł aparatu fotograficznego, za pomocą którego możemy robić zdjęcia, które trafią tylko do folderu wewnątrz programu.

Ponadto, aplikacja oferuje dostęp do prostego menadżera plików, tworzenia notatek (widocznych tylko w programie) oraz mechanizm szyfrowania wybranych plików.

Program pozwala ukrywać aplikacje widoczne na liście programów. Ta opcja jest dostępna tylko na urządzeniach zrootowanych. Z kolei do blokowania dostępu do aplikacji, a także SMS-ów i połączeń telefonicznych od niechcianych numerów potrzebne są dodatkowe wtyczki. Linki do nich są wbudowane w program i należy je pobrać ze sklepu Google Play. Wtyczki te działają tylko w obrębie aplikacji Hide Photos, Video-Hide it Pro, a ich ikon nie znajdziemy na liście zainstalowanych programów.

Aplikacja jest dostępna za darmo, ale wyświetla reklamy. Aby się ich pozbyć, należy zapłacić nieco ponad 13 zł.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu: z tymi programami stawisz czoła Wielkiemu Bratu

75

Wydawać by się mogło, że w 2018 roku dostępność mediów, a w szczególności Internetu jest już na tyle rozwinięta, że każdy człowiek na Świecie może cieszyć się dostępem do dowolnych treści. Niestety rzeczywistość jest inna i wciąż osoby poszukujące informacji na niektóre tematy, chcące obejrzeć wybrane filmy w Internecie czy też liczące na bezpieczeństwo podczas przesyłania prywatnej korespondencji muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Ponieważ na dziś przypada Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu, postanowiliśmy pokrótce przedstawić kilka narzędzi, które mogą się przydać w…

Ściśle prywatne: jak ukryć zdjęcia i wiadomości na telefonie?

30
12.04.2016  •  Jacek Szumowski

W ukrywaniu danych przed nieupoważnionym dostępem nie zawsze chodzi o kryptografię. Nie zawsze jesteśmy przecież na celowniku służb prowadzących tzw. kontrolę operacyjną. Prywatność to dla większości ludzi przede wszystkim możliwość ukrycia wybranych informacji na smartfonie czy tablecie przed oczami najbliższych – rodziców, dzieci, małżonków, przyjaciół, szefów czy podwładnych. Przedstawiamy Wam więc metody na ochronę naszych cyfrowych tajemnic. Nie są one skomplikowane, nie wiążą się z zaawansowanymi technikami uwierzytelniania i szyfrowania, których samo użycie zdradza, że mamy coś do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.