HitFilm Express HitFilm Express 16.0

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HitFilm Express to program przeznaczony do nieliniowej edycji wideo i tworzenia animacji oraz efektów specjalnych na potrzeby produkcji domowych. Początkujący użytkownicy z pewnością docenią prostotę obsługi narzędzia oraz bogatą bazę efektów, których wynik można zobaczyć od razu po przeciągnięciu ich na klip umieszczony na linii czasu.

Podobnie jak profesjonalne narzędzia do tworzenia wideo również HitFilm Express pozwala na jednoczesną edycję wielu ścieżek. Podobnie jak w wersji płatnej, do pracy z programem można wykorzystywać większość najpopularniejszych formatów wideo, audio czy grafik. HitFilm obsługuje m. in. takie formaty jak WMV, MP4, AVI, MOV czy MXF. W przypadku zaplecza FX twórcy oddali nam do dyspozycji ponad 100 efektów, które dodatkowo można miksować tworząc ciekawe i niepowtarzalne efekty w swoich domowych produkcjach.

Edycja kompozycji 3D zaimplementowana w HitFilm Express przypomina w dużym stopniu rozwiązania wprowadzone chociażby w narzędziu Adobe After Effects. Wirtualna kamera 3D pracuje realistycznie, a ostrości głębi generowana jest na podstawie odległości warstw od obiektywu. HitFilm oferuje również możliwość tworzenia cieni 3D, realistycznych świateł, aktywowania efektu Motion blur dla warstw 2D/3D i znacznie więcej.

HitFilm Express w dużym stopniu przypomina swoją bardziej zaawansowaną wersję Ultimate, niemniej jednak oferuje pewne ograniczenia, które mogły by przypaść do gustu bardziej wymagającym użytkownikom. Przede wszystkim w edycji Standard nie znajdziemy możliwości generowania własnych efektów cząsteczek, zaawansowanych narzędzi do korekcji kolorów, funkcji importowania danych z aplikacji 3D camera tracking, obsługi rozdzielczości 4K, generowania zaawansowanych świateł czy wykorzystywania kilku widoków 3D podczas pracy z kompozycjami.

Program można przetestować bez logowania, ale by włączyć eksport filmów, należy podać darmowy kod licencyjny i swoje dane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, dobry na początek, łatwy w obsłudze
lubi się wykrzaczyć, za zaawansowane efekty trzeba dopłacić
ocena użytkownika
27.06.2020 12:08 • Recenzja do wersji 14.1.9713.52946

W porównaniu do konkurencji ma dużo opcji w darmowym pakiecie. Do tego na Youtube naleźć można sporo tutoriali. Na początek pracy z montażem powinien zdecydowanie wystarczyć. Niestety u mnie lubi się od czasu do czasu wykrzaczyć, dobrze więc pamiętać o stałym zapisywaniu projektów.

Darmowy, na początek wystarcza. Jak na darmowy, posiada wiele możliwości.
W wersji free mało gotowych efektów, czy gotowych intr. Brakuje w wersji free kodeków, których wykorzystują niektóre kamery, jak moja.
ocena użytkownika
16.12.2017 18:52 • Recenzja do wersji 4.0.5227.37263

Do tej pory, do montażu filmów rodzinnych używałem programów płatnych, ale.. (tu nie będę opisywał, jak je zdobyłem). Ostatnio miałem format komputera i potrzeba zainstalować coś na nowo. No trochę z lewymi wersjami instalacja jest oporna, aby program działał sprawnie i wiadomo resztę. No więc, skorzystałem z rady youtubera Ziemniaka. Pobrałem program HitFilm Express. Program wydaje się dość ciekawie i jak na darmowy posiada sporo możliwości. Z jakiś filmów na komputerze, stworzyłam jakiś projekt, taki dla testów i do renderingu. Tu pojawił się pierwszy problem, wywaliło mi, że korzystam z wersji beta. Poszperałem w sieci i dowiedziałem się, że trzeba się zarejestrować na stronie producenta i wtedy dostanie się pełną darmową wersję z funkcją renderingu. Ok, teraz działa i można szaleć. Po paru dniach pojawił się problem. Nagrałem moją kamerką krótkie filmiki i chciałem je zmontować w jeden większy. Wrzucam filmy i brak dźwięku. Okazało się, że program nie posiada kodeka, którym kamera koduje filmy. Tu pojawiło się pytanie, czy program jest darmowy? Otóż, można dokupić pakiet „Premium Formats” za około 50zł lub użyć jakiegoś darmowego konwertera np. „Movie Maker”, tylko tu czas się wydłuża. Ja zdecydowałem się na zakup dodatku. 50 zł nie jest to dużo, a zawsze ma się legalne oprogramowanie (no chyba, że ktoś niema i tego, to co innego). Na YouTube znalazłem gościa, który stworzył sporo poradników do programu, sporo mogą ułatwić na poczatku. Uważam, że program jest dobry dla osoby, która zaczyna przygodę z montażem filmów, jak ja.