reklama

Horrory na E3 mają się doskonale. Zobacz klimatyczne zwiastuny Vampyra i Call of Cthulhu

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W minionych miesiącach zobaczyliśmy sporo dobrych horrorów i widać, że gatunek ma się świetnie także na targach E3. Wśród ogłoszeń z Los Angeles znalazł się między innymi nowy zwiastun gry Vampyr – przygodowej gry RPG, osadzonej w przerażającym Londynie 1918 roku podczas pandemii hiszpańskiej grypy. Jeśli czekacie na coś naprawdę krwawego, ta gra będzie idealna.

Gra ma zostać wydana w przyszłym roku na konsole i PC, a pracuje nad nią niewielkie studio Dontnod Entertainment, znane między innymi z projektu Life is Strange. Głównym bohaterem gry jest lekarz, który jest też wampirem. By skutecznie zaspokoić głód, musi starannie wybierać ofiary i starać się nie wyjawić swojej tajemnicy przed Londyńczykami. Zabijanie niewinnych to cena, jaką trzeba zapłacić za nieśmiertelność, ale grę można przejść na wiele sposobów – także nie odbierając życia niewinnym. Akcja widziana jest z perspektywy trzeciej osoby.

O horrorach nie sposób mówić bez wspominania dzieł H. P. Lovecrafta i mamy ku temu doskonałą okazję. Na E3 został przygotowany także zwiastun gry Call Of Cthulhu, autorstwa Cyanide Studio z Paryża. To oficjalna komputerowa adaptacja „papierowego” RPG, od lat wydawanego przez Chaosium. W grze odtworzony zostanie przerażający, pełen tajemnic świat, którego mechanikę bohaterowie będą stopniowo odkrywać, na własną rękę prowadząc dochodzenia w różnych sprawach.

W komputerowym Call of Cthulhu gracze będą wcielać się w postać Edwarda Pierce'a, weterana i prywatnego detektywa z Bostonu. Akcja została osadzona w latach dwudziestych. Pierce będzie musiał rozwiązać zagadkę śmierci Sary Hawkins i jej rodziny na wyspie Darkwater.

Postępujące szaleństwo będzie igrać ze zmysłami gracza, a im bliżej strefy wpływów wielkiego przedwiecznego, tym trudniej będzie odróżnić rzeczywistość od iluzji. Gra ukaże się w przyszłym roku na PC i konsole. Nie mogę się doczekać.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić