HostsMan HostsMan 4.7.105

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HostsMan to niewielki program do zarządzania plikiem hosts w systemie Windows, który odpowiedzialny jest za tworzenie powiązań między DNS a numerami IP. Jest kluczowy w kontekście konfiguracji połączenia z Internetem na komputerze.

Aplikacja charakteryzuje się prostym interfejsem. Korzystanie z niej sprowadza się do użycia jednego głównego przycisku, którym aktywujemy jej działanie. Ustawienia pozwalają kontrolować wiele elementów. Najważniejszym będzie wybór źródeł, z których aktualizowane są wpisy do bazy. Program potrafi automatycznie je odświeżać i sprawdzać dostępność nowych wersji. Wgrane od startu źródła można edytować, ale istnieje też opcja dodawania nowych

Kolejne wersje pliku hosts można zapisywać, aby w przyszłości mieć opcję ich przywrócenia. Stworzenie nowej migawki pliku może się odbyć w dowolnym momencie, z kolei przywracanie wymaga wyboru wersji z listy zapisanych wcześniej plików. Sam proces przywracania jest zautomatyzowany i nie wymaga od użytkownika dalszych działań.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!