r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HostsMan 4.7.105

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HostsMan to niewielki program do zarządzania plikiem hosts w systemie Windows, który odpowiedzialny jest za tworzenie powiązań między DNS a numerami IP. Jest kluczowy w kontekście konfiguracji połączenia z Internetem na komputerze.

Aplikacja charakteryzuje się prostym interfejsem. Korzystanie z niej sprowadza się do użycia jednego głównego przycisku, którym aktywujemy jej działanie. Ustawienia pozwalają kontrolować wiele elementów. Najważniejszym będzie wybór źródeł, z których aktualizowane są wpisy do bazy. Program potrafi automatycznie je odświeżać i sprawdzać dostępność nowych wersji. Wgrane od startu źródła można edytować, ale istnieje też opcja dodawania nowych

Kolejne wersje pliku hosts można zapisywać, aby w przyszłości mieć opcję ich przywrócenia. Stworzenie nowej migawki pliku może się odbyć w dowolnym momencie, z kolei przywracanie wymaga wyboru wersji z listy zapisanych wcześniej plików. Sam proces przywracania jest zautomatyzowany i nie wymaga od użytkownika dalszych działań.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

HostsMan 4.7 – łatwe blokowanie niechcianych treści przez plik hosts

32
04.01.2017  •  Oskar Ziomek

Plik hosts jest kluczowy dla systemów operacyjnych, jeśli chodzi o konfigurację połączenia z Internetem. Służy nominalnie do sztywnego mapowania nazw domenowych na adresy IP, w praktyce jednak najczęściej się nim posługujemy, aby zablokować dostęp do konkretnych połączeń. Pomoże to uchronić się przed szkodliwymi stronami czy nawet zablokować wyświetlanie konkretnych ich elementów, takich jak reklamy. Ręczne zarządzanie zawartością tego pliku w Windowsie nie jest za wygodne, dlatego powstały aplikacje ułatwiające to zadanie. Jedną z najlepszych jest HostsMan, który otrzymał właśnie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.