[HotZlot 2013] Co słychać u Samsunga?

Tradycyjnie już podczas tegorocznego HotZlotu nie mogło zabraknąć stoiska Samsunga, na którym zaprezentowano sporo interesujących urządzeń — nie tylko smartfonów, ale także komputerów, monitorów, systemów audio czy telewizorów.

Zacznijmy może od tego ostatniego, bo tu niepodzielnie królował Samsung Smart TV UE55 F8000 — 55-calowy kolos, który można obsługiwać za pomocą komend głosowych czy gestów obu dłoni. Dodatkowo z telewizorem połączono zestaw HW-F750, składający się z płaskiej „belki” głośników i subwoofera. Minimalistyczny sprzęt o prostych kształtach wyglądał może niepozornie, ale okazał się wystarczająco dobry, by zlotowicze nie narzekali na jakość ciepłego dźwięku. Na stoisku można też było zobaczyć Evolution Kit — mieszczące się w dłoni pudełko, które po podpięciu do ubiegłorocznego telewizora (uwaga: niezbędne jest specjalne złącze) aktualizuje go do najnowszej wersji Smart TV. Urządzenie skrywa w sobie czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A15, 1,5 GB RAM i 4 GB pamięci flash, które integrują się z telewizorem, dzięki czemu taki duet ma działać szybciej, a użytkownik ma mieć do wyboru więcej możliwości.

Zainteresowani smartfonami zlotowicze mieli okazję wziąć w swoje ręce modele Galaxy S4 i Galaxy Note II (niestety, pan Henryk zapomniał przywieźć z hipertajnych laboratoriów Note III ;)), którym towarzyszyła bezprzewodowa stacja dokująca DA-E750 z głośnikami 2.1 i wzmacniaczem cyfrowo-lampowym. Można ją było sparować z praktycznie dowolnym sprzętem grającym (smartfonami Samsunga, iPhone’ami, iPodami, iPadami czy innymi urządzeniami obsługującymi Bluetooth lub złącze minijack) i nakręcać imprezę przy pomocy własnego katalogu muzyki.

Samsung nie zapomniał też o zwolennikach mniej lub bardziej tradycyjnych komputerów. Na stołach znalazło się miejsce dla szeregu notebooków: ATIV Book 5, 6, 7, 9 i 9 Lite. Ten ostatni nie dość, że był pokazywany po raz pierwszy w Polsce (jego premierę zapowiedziano na 10 sierpnia 2013 r.), dodatkowo miał zainstalowaną aplikację SideSync, którą firma chwaliła się podczas premiery Samsunga Galaxy S4. Program pozwala synchronizować laptopa z smartfonem z Androidem Jelly Bean, dzięki czemu z obu urządzeń można korzystać na jednym ekranie, przenosić dane między nimi, czy nawet korzystać z myszki i klawiatury na ekranie smartfona. Dość interesująco wyglądał też hybrydowy model ATIV Tab 7 XE700T1C-K01PL z procesorem Intel Core i5 3337U i Windows 8, od którego można odpiąć klawiaturę i korzystać z niego jak z tabletu. Z kolei sekcję komputerów All-in-One, które ponoć mają być ostatnim krzykiem mody w nadchodzących latach, reprezentował model ATIV One.

Wśród sprzętu, który przywiózł ze sobą pan Henryk, pojawiły się jeszcze: przeznaczony dla grafików monitor S27B970D z 27-calową matrycą PLS (rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli), 24-calowy monitor S24C570HL, dyski SSD i telewizor Samsung Smart TV ES7000.