reklama

Hotmail zaimportuje e-maile z innych kont pocztowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Usługa pocztowa Hotmail wzbogaciła się o mechanizm integracji z dowolnym adresem mailowym. Pozwala to na import poczty i korzystanie ze wszystkich funkcji Hotmaila z wykorzystaniem dotychczasowego adresu e-mail.

Usługa pocztowa Microsoftu oferuje użytkownikom kilka ciekawych funkcji, takich jak udostępnianie zdjęć, wysyłanie filmów YouTube bezpośrednio w mailu czy mechanizm Sweep umożliwiający proste zarządzanie niechcianymi wiadomościami. Hotmail zapewnia użytkownikom także Facebook Chat, mechanizm automatycznych odpowiedzi, push email, synchronizację przez ActiveSync i integrację z kalendarzem Highlights. Od dziś korzystanie z tych udogodnień nie wiąże się z koniecznością zmiany dotychczasowego adresu e-mail. Po przeprowadzeniu migracji wszystkie wiadomości zgromadzone na starym koncie zostają automatycznie zaimportowane do Hotmaila przy użyciu protokołu POP. Co więcej, wysyłanie i odbieranie wiadomości cały czas odbywa się z wykorzystaniem naszego dotychczasowego adresu.

Microsoft nie wyjaśnił, jak nowy mechanizm będzie działał od strony technicznej. Prawdopodobnie jednak nadal wysyłanie wiadomości z "obcego" adresu będzie wiązać się z umieszczeniem obu adresów - naszego dotychczasowego oraz tego z Hotmaila - w polu Nadawca. Przekonamy się o tym już niebawem, bo nowa usługa ma być dostępna w ciągu kilku dni we wszystkich regionalnych wariantach Hotmaila.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama