E‑recepta w usługach pocztowych Wirtualnej Polski

E-recepta w usługach pocztowych Wirtualnej Polski
Piotr Urbaniak

07.01.2020 22:04, aktual.: 14.01.2020 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna Polska wdrożyła nową funkcjonalność w obrębie usług pocztowych, która pozwala agregować wszystkie otrzymane e-recepty. Nowa funkcja jest całkowicie bezpłatna i działa zarówno w Poczcie WP, jak i Poczcie o2.

Przypomnijmy, e-recepta to dokument elektroniczny, który zastępuje tradycyjne, papierowe blankiety. Począwszy od 8 stycznia 2020 roku, lekarze będą mieli obowiązek wystawiania recept tego rodzaju. O niuansach nowego systemu możecie przeczytać w poradniku autorstwa Oskara Ziomka.

Rozwiązanie Wirtualnej Polski pozwala porządkować e-recepty w jednym, dedykowanym miejscu poczty

By tego dokonać, należy zalogować się na Konto Pacjenta pod adresem pacjent.gov.pl i aktywować powiadomienia e-mail o wystawianych receptach. Następnie włączyć segregator e-recept w WP Poczcie lub poczcie o2.

W efekcie wszystkie wystawione od tego momentu e-recepty znajdą się w przeznaczonej do tego zakładce co pozwala na przykład na ich szybkie okazanie przy użyciu smartfonu.

Obraz

Wirtualna Polska zaznacza, że zgodnie z prawem ochrony tajemnicy korespondencji administratorzy nie mają wglądu w treść wiadomości ani załączników, jak również nie mogą przetwarzać lub przekazywać tych danych na potrzeby personalizacji ani reklamy. Innymi słowy: gwarantuje wszystkim użytkownikom Poczty WP oraz poczty o2 całkowitą poufność.

– Z myślą o zmianach, które wchodzą w życie 8 stycznia, uruchomiliśmy usługę, która ułatwi naszym użytkownikom organizację i dostęp do ich e-recept – mówi Paweł Milewski, dyrektor obszaru poczta w WP. – Po włączeniu specjalnego segregatora, odnalezienie e-recepty przy okazaniu w aptece będzie wygodne i szybkie – tłumaczy przedstawiciel.

Milewski dodaje przy okazji, że agregator e-recept jest pierwszym z kilku udogodnień dla osób korzystających z WP Poczty lub poczty o2 zaplanowanych na rok 2020. W tej chwili, jak oficjalnie podaje Wirtualna Polska, jest to łącznie ponad 10 mln osób.

Klient WP Poczty w najnowszej wersji znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)