reklama

IM+ dla Androida w końcu lepiej zarządza energią

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Najnowsza wersja komunikatora umożliwiającego łączenie się jednocześnie z wieloma sieciami na Androidzie, IM+, wprowadza między innymi znaczące zmiany w zarządzaniu energią oraz poprawki w interfejsie użytkownika i obsługę nowych sieci. Według producenta zużycie energii przez aplikację zostało znacznie poprawione, pozostaje spróbować samemu na ile się to udało. IM+ jest niestety jednym z tych programów, których apetyt na baterię skutecznie zniechęcał użytkowników.

Poza poprawkami pod maską do IM+ wprowadzono kilka użytecznych usprawnień interfejsu. Przede wszystkim listę kontaktów można pogrupować według konta. W oknie rozmowy, wzorem innych popularnych komunikatorów, może pojawić się podgląd otrzymanych filmów i obrazków. Na wypadek, gdyby telefon lub tablet dostał się w niepowołane ręce, można komunikator zabezpieczyć hasłem głównym.

Nowe sieci w IM+ to mig33, SINA Weibo, Mamba.Ru i Fetion, czyli nic, co może przydać się w Polsce. Znajdziemy tu oczywiście najpopularniejsze sieci, jak Facebook, Skype (w wersji płatnej), MSN/Live Messenger, Google Talk, Yahoo!, AIM/iChat, ICQ czy Jabber/XMPP, ale prawdopodobnie nie doczekamy się tu tak szybko obsługi GG czy polskiego tłumaczenia.

Jeśli jednak ktoś bez GG na telefonie może się obejść i lubi mieć wszystkie kontakty i zapisy rozmów w jednym miejscu, IM+ jest wart uwagi. Wersję 6.3 programu, darmową z reklamami oraz płatną, można znaleźć w sklepie Play. Aplikacja dostępna jest również dla iOS, BlackBerry, Windows Mobile, Symbiana, WebOS, telefonów z Javą oraz w wersji webowej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić