Signal – bezpieczny komunikator w końcu na desktopie

Signal – bezpieczny komunikator w końcu na desktopie

Signal – bezpieczny komunikator w końcu na desktopie
03.11.2017 16:39

Szyfrujący rozmowy komunikator Signal, ceniony za wysokie bezpieczeństwo, w końcu dorobił się aplikacji desktopowej dla Windowsa, macOS-a i Linuksa. Wciąż trzeba zweryfikować numer telefonu w aplikacji mobilnej, ale rozmowy można wygodnie prowadzić z komputera w osobnym programie. Oczywiście wszystkie kontakty i rozmowy, które nie zostały usunięte, będą synchronizowane z komunikatorem na desktopie.

350206270462191553

Do tej pory z Signala na desktopie można było korzystać tylko w Chromie. Aplikacja ta jednak zostanie wycofana, a w zamian dostaliśmy elegancki program, zbudowany z użyciem frameworka Electron. Podobnie jak aplikacje mobilne, daje możliwość prowadzenia rozmów tekstowych, także grupowych, i wysyłania wiadomości, które znikną po pewnym czasie. W ustawieniach możemy też zmienić motyw graficzny aplikacji i konfiguracji powiadomień.

Do połączenia aplikacji desktopowej z tożsamością w Signalu wciąż potrzebna jest aplikacja mobilna. W niej należy zweryfikować numer telefonu, a następnie przejść do polecenia Ustawienia → Połączone urządzenia i zeskanować kod QR wyświetlony na ekranie komputera. To pozwoli powiązać sesje i synchronizować dane. W przeciwieństwie do aplikacji mobilnych, Signal zbudowany na Electronie nie ma jednak możliwości prowadzenia rozmów głosowych i wideo.

Wszystkie rozmowy są szyfrowane po obu stronach, a kody dostępne w aplikacji dają możliwość weryfikacji połączenia. Poza bezpieczeństwem Signal zapewnia też wygodę użytkowania i estetyczny interfejs.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)