ISO Recorder 3.1

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ISO Recorder to jeden z najprostszych, a przy tym bezpłatnych programów do pracy z obrazami płyt ISO.

Aplikacja korzysta z istniejących już w systemie mechanizmów do pracy z napędami optycznymi i instaluje się jako nakładka na powłokę systemu Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Swoje opcje ISO Recorder udostępnia poprzez menu kontekstowe. Program pozwala nagrać obraz ISO na płytę CD/DVD/Blu-ray, jak również - co bardziej istotne - stworzyć taki obraz z umieszczonej w napędzie płyty bądź też z wybranego folderu na dysku. Za pomocą ISO Recorder możliwe jest też wykonanie kopii płyty.

Cały proces jest banalnie prosty, w przypadku tworzenia obrazu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie napędu CD w oknie Komputer i wybrać opcję utworzenia obrazu oraz lokalizację, gdzie ma on zostać zapisany. Podobnie proste jest nagrywanie - ISO Recorder w trakcie instalacji kojarzy ze sobą pliki .iso, przez co dwukrotne kliknięcie takiego pliku uruchamia program i od razu pozwala wypalić obraz.

Uwaga!

  1. ISO Recorder dla systemu Windows XP dostępny jest jako starsza wersja w oddzielnym instalatorze. Można go pobrać z naszego vortalu wybierając "wersja 2.0 dla Windows XP" z menu rozwijanego powyżej, obok przycisku pobierania.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, banalnie prosty
brak polskiego interfejsu
ocena użytkownika

Windows 7 posiada wbudowaną opcję nagrywania obrazów ISO na płyty, ale niestety zapomniano wbudować opcję tworzenia takich obrazów z już nagranych płyt czy też z plików na dysku. Tu właśnie z pomocą przychodzi ISO Recorder. Program po instalacji jest dostępny w menu kontekstowym. Żadnych zbędnych kreatorów czy opcji - po prostu okienko, w którym można wybrać ścieżkę do zapisu. Obrazy tworzone są bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemów z otworzeniem ich gdzie indziej czy wypaleniem na prawdziwą płytę.

ISO Recorder pozwala też wypalać ISO na płytę, a nawet kopiować płyty. Jedyne czego mu brakuje, jak dla mnie, to możliwość rozpakowania obrazu ISO - no ale wtedy to już nie byłby Recorder ;) Program moim zdaniem obowiązkowy dla każdego power usera. Wadą może być właściwie tylko brak polskiego interfejsu, ale z drugiej strony obsługa jest tak prosta, że chyba każdy zorientuje się, gdzie podać ścieżkę i nacisnąć Next ;)

05.12.2010 23:19 | Recenzja do wersji 3.1

Komentarze

0 nowych
  #5 10.09.2014 10:51

Ten program to kpina. Nikomu nie polecam. Tworzy niesprawne obrazy płyt.

  #4 30.10.2013 21:44

Żeby jeszcze obsługiwał bootowalne pendrive byłby świetny, a tak to biedny trochę.

Tahu   1 #3 21.09.2013 20:52

Do tego potrzebujesz Daemon Tools. Montujesz obraz dysku (.iso) i korzystasz. Przydatne przy starych grach które wymagają płyty do startu

  #2 01.09.2012 19:53

tworzenie - komu to potrzebne ? a co z odtwarzaniem? Dowcipni coraz częściej zapisują w iso i jak mam to odtworzyć np w 7.

  #1 27.02.2012 19:02

No dobra, ale czy ten program umożliwia edycję obrazów ISO i czy obsługuje inne formaty obrazów (np. .BIN)? Bo jeśli nie, to chyba szkoda czasu...