ISO Recorder 3.1

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ISO Recorder to jeden z najprostszych, a przy tym bezpłatnych programów do pracy z obrazami płyt ISO.

Aplikacja korzysta z istniejących już w systemie mechanizmów do pracy z napędami optycznymi i instaluje się jako nakładka na powłokę systemu Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Swoje opcje ISO Recorder udostępnia poprzez menu kontekstowe. Program pozwala nagrać obraz ISO na płytę CD/DVD/Blu-ray, jak również - co bardziej istotne - stworzyć taki obraz z umieszczonej w napędzie płyty bądź też z wybranego folderu na dysku. Za pomocą ISO Recorder możliwe jest też wykonanie kopii płyty.

Cały proces jest banalnie prosty, w przypadku tworzenia obrazu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie napędu CD w oknie Komputer i wybrać opcję utworzenia obrazu oraz lokalizację, gdzie ma on zostać zapisany. Podobnie proste jest nagrywanie - ISO Recorder w trakcie instalacji kojarzy ze sobą pliki .iso, przez co dwukrotne kliknięcie takiego pliku uruchamia program i od razu pozwala wypalić obraz.

Uwaga!

  1. ISO Recorder dla systemu Windows XP dostępny jest jako starsza wersja w oddzielnym instalatorze. Można go pobrać z naszego vortalu wybierając "wersja 2.0 dla Windows XP" z menu rozwijanego powyżej, obok przycisku pobierania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, banalnie prosty
brak polskiego interfejsu
ocena użytkownika
05.12.2010 23:19 • Recenzja do wersji 3.1

Windows 7 posiada wbudowaną opcję nagrywania obrazów ISO na płyty, ale niestety zapomniano wbudować opcję tworzenia takich obrazów z już nagranych płyt czy też z plików na dysku. Tu właśnie z pomocą przychodzi ISO Recorder. Program po instalacji jest dostępny w menu kontekstowym. Żadnych zbędnych kreatorów czy opcji - po prostu okienko, w którym można wybrać ścieżkę do zapisu. Obrazy tworzone są bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemów z otworzeniem ich gdzie indziej czy wypaleniem na prawdziwą płytę.

ISO Recorder pozwala też wypalać ISO na płytę, a nawet kopiować płyty. Jedyne czego mu brakuje, jak dla mnie, to możliwość rozpakowania obrazu ISO - no ale wtedy to już nie byłby Recorder ;) Program moim zdaniem obowiązkowy dla każdego power usera. Wadą może być właściwie tylko brak polskiego interfejsu, ale z drugiej strony obsługa jest tak prosta, że chyba każdy zorientuje się, gdzie podać ścieżkę i nacisnąć Next ;)