Iji 1.6

Strona główna Windows Gry Platformowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatna platformówka Iji to coś dla fanów tytułów pokroju Flashbacka czy Another World. Cztery lata zajęło jednemu zdolnemu programiście domknięcie projektu, a potem kilka miesięcy eliminowanie błędów zgłoszonych przez fanów. Ostatecznie jednak otrzymaliśmy bardzo dojrzałą produkcję, tak pod względem mechaniki rozgrywki, jak również fabularnym. Poznacie tutaj smutną futurystyczną wizję upadku ludzkości.

Tytułowa bohaterka Iji to ostatnia nadzieja świata podbitego przez kosmiczną rasę obcych. W tajnym kompleksie naukowym udało się połączyć jej ciało z technologią pozyskaną od najeźdźcy zanim siły wroga wybiły co do nogi wszystkich naukowców. Ocalała tylko nagle obwołana zbawcą nieśmiała dziewczyna oraz jej zabarykadowany w bezpiecznym pomieszczeniu brat, kontaktujący się z nią za pośrednictwem radiowęzła. Poprzez ich rozmowy poznajemy historię i widzimy, jak prowadzona postać dorasta do zadania, jakie ma wypełnić, czyli oswobodzenie planety spod ciężkiego jarzma.

Poza skakaniem po platformach, jak to w grach z tego gatunku bywa, w produkcji przyjdzie niejednokrotnie strzelać do nieprzyjaciół, chowając się przy tym za osłonami przed ich salwami. W miarę zdobywania doświadczenia gracz rozwija różnorakie statystyki Iji, co przełoży się bezpośrednio na możliwości defensywne i ofensywne. Z czasem zyskiwać będzie do tego nowe, coraz potężniejsze bronie, niezbędne do przetrwania w późniejszym czasie, a także rozwiązywał proste zagadki logiczne.

Gra zaskakuje prostą, ale starannie zrobioną dwuwymiarową oprawą graficzną. Należy docenić animacje postaci, jak także w miarę dobrą szczegółowość otoczenia. W parze ze specjalnie archaiczną stylistyką idzie udźwiękowienie. Warto też wiedzieć, że chociaż gra jest tak naprawdę liniowa, oferuje różne zakończenia, w zależności od decyzji podjętych po drodze do finału. To zachęca do ponownego jej przejścia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!