r   e   k   l   a   m   a
reklama

Im bliżej początku alfabetu, tym więcej spamu

Strona główna Aktualności

O autorze

Faktem jest, że w skrzynkach pocztowych internautów na całym świecie z biegiem czasu pojawia się coraz większa ilość niechcianych wiadomości i reklam, potocznie określanych mianem spamu. Ale dlaczego dzieje się tak, że jedni dostają go więcej, a inni mniej? Na to pytanie odpowiedź znalazł Richard Clayton, specjalista z uniwersytetu Cambridge.

Clayton po dogłębnym zapoznaniu się z logami jednego z amerykańskich ISP zauważył, iż użytkownicy, których adresy mailowe zaczynają się od początkowych liter alfabetu w swoich skrzynkach znajdują więcej spamu od tych, których adres rozpoczynają znaki usadowione w środku bądź na końcu alfabetu. Statystycznie internauta, którego adres mailowy rozpoczyna się od litery 'a' znajduje w swojej skrzynce aż 35% niechcianych wiadomości, z kolei 'z' daje ich już tylko 20%.

Obserwując zależność pomiędzy adresem mailowym, a ilości spamu jaki trafia do danej skrzynki elektronicznej wspomnieć można o niejakim Colinie Wellsie, o którym pisaliśmy na łamach vortalu jakiś czas temu. Rocznie w jego skrzynce mailowej lądowało 16 milionów niechcianych korespondencji. Korzystał on z usług mailowych Orange, które w rankingu najczęściej spamowanych skrzynek stanowią trzy z pięciu pierwszych pozycji.

Podsumowując, wyniki badań Claytona i wcześniejsze doniesienia nt. spamu na świecie, chcąc być "wolnym" od niechcianych wiadomości mailowych trzeba trzymać się jak najdalej od usług Orange i przy wyborze adresu dobrać go tak, aby rozpoczynała go najlepiej litera 'z' ;-)

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii