Kalendarz Google wkrótce bez spamu i oszustw. Trwają prace nad rozwiązaniem

Google pracuje nad problemem spamu w Kalendarzu (Getty Images)
Google pracuje nad problemem spamu w Kalendarzu (Getty Images)
Oskar Ziomek

06.09.2019 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google pracuje nad rozwiązaniem problemu niechcianych zaproszeń w Kalendarzu. To wynik nasilenia się tego zjawiska i coraz częstszego spamu przygotowywanego przez oszustów, którzy starają się zmusić użytkownika do kliknięcia w załączone linki.

Atakujący nie muszą sięgać po wyjątkowo skomplikowane narzędzia, aby wykorzystać Kalendarz do oszustwa. Niedawno opisywaliśmy przypadek, w którym do Kalendarza Google trafiały zaproszenia na nieprawdziwe wydarzenie, podczas którego można wygrać nagrody rzeczowe.

Google potwierdził problem spamu w Kalendarzu na stronie pomocy technicznej.
Google potwierdził problem spamu w Kalendarzu na stronie pomocy technicznej.

Aby przeprowadzić taki atak, wystarczy poznać adres e-mail swojej potencjalnej ofiary. Różne adresy krążą jednak po sieci, gdzie trafiają na przykład w konsekwencji wycieków. Google wychodzi naprzeciw temu problemowi i deklaruje, że zostanie on wkrótce rozwiązany. Niestety – informuje bardzo lakonicznie.

Wiemy o problemie spamu w Kalendarzu i dokładamy wszelkich starań, by rozwiązać ten problem – czytamy na łamach strony pomocy technicznej. Google dodatkowo zachęca do poznania sposobów zgłaszania i usuwania spamu i dziękuje za cierpliwość.

Na razie nie wiadomo zatem kiedy problem fałszywych zaproszeń do wydarzeń w Kalendarzu zniknie. Chociaż zjawisko to nasiliło się szczególnie w ostatnich dniach, nie jest ono nowe. Wcześniej o spamie w Kalendarzu informowaliśmy jeszcze w czerwcu, a szczegóły opisała Ania, w której Kalendarzu również pojawiły się fałszywe zaproszenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)