Inpaint 7.2

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Inpaint jest niewielkim narzędziem graficznym, którego zadaniem jest usuwanie z fotografii niechcianych obiektów.

Program pomimo swojej prostoty wykorzystywany może być przez profesjonalnych fotografów podczas procesu retuszu i edycji zdjęć cyfrowych. Z jego pomocą łatwo i szybko usuniemy ze zdjęć zbędne obiekty (np. linie energetyczne, niechciane osoby, które znalazły się w kadrze itp.).

Aplikacja doskonale sprawdza się także podczas odnawiania starych zdjęć, usuwania z fotografii porterowych zmarszczek i przebarwień skóry, niwelowania daty, która nanoszona jest na zdjęcie przez aparat oraz różnego rodzaju napisów, znaków wodnych itp. Inpaint jest idealną alternatywą dla potężnych i często bardzo drogich pakietów graficznych.

Praca z Inpaint rozpoczyna się od wczytania zdjęcia, które chcielibyśmy poddać obróbce. Następny krok to zaznaczenie obiektu, którego chcielibyśmy się pozbyć. W ręce użytkownika oddano takie narzędzia do zaznaczania jak pędzel/ołówek i różdżka, potrafiąca inteligentnie zaznaczać całe obiekty. W końcu, aby rozpocząć proces usuwania wskazanych elementów wystarczy kliknąć przycisk z ikoną play.

Proces usuwania obiektów przy użyciu narzędzia Inpaint to tak naprawdę rekonstrukcja wybranego obszaru na podstawie otaczających go pikseli. Program po przeanalizowaniu granic wskazanego obiektu generuje na ich podstawie nowy zestaw pikseli, który umieszczany jest w miejsce niechcianego obszaru. Szybkość działania aplikacji zależy od wielkości zdefiniowanego przez użytkownika obiektu do usunięcia.

Uwaga!

  1. Wersja testowa nie daje możliwości zapisania edytowanych zdjęć.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #15 01.03.2018 09:29

Inpaint 7.1, dzisiaj 1.03.2018 za darmo

https://www.giveawayoftheday.com/inpaint-7/

  #14 19.03.2015 19:04

Pełna wersja InPaint v5.6 w najnowszej promocji - za darmo. W dodatku nie poprzez śmieszną, jak dla mnie, stronę giveawayoftheday, czyli:
1. Bez lekko podejrzanego instalatora-aktywatora GOTD, który zaśmieca rejestr Windows setkami dodatkowych wpisów a przy tym niekiedy wymaga wyłączenia ochrony pakietu zabezpieczającego podczas instalacji i aktywacji (jest to dla mnie nie do przyjęcia) oraz
2. Bez ograniczenia polegającego na tym, że program trzeba zainstalować i aktywować koniecznie jeszcze tego samego dnia (co w połączeniu z tym, co wymieniłem w punkcie pierwszym może być tym bardziej nie do przyjęcia - np. w sytuacji, gdy oferowany jako giveaway program został wypuszczony w świat zaledwie kilka dni temu; wtedy nawet sprawdzenie na VirusTotal nie jest zbyt miarodajne jeśli chodzi o ocenę, czy instalowane składniki są "czyste").
Szczegóły, jak skorzystać z obecnej promocji, dostępne na: http://www.mostiwant.com/blog/inpaint-3-full-version-free-download-with-serial-n.../

  #12 07.08.2014 10:32

Są dwie opcje: albo jest się leniwym i Inpaint musi wystarczyć, albo jest się wymagającym i trzeba podłubać w Gimp /Photoshop /PaintShop ale jedynym ograniczeniem są wtedy umiejętności i cierpliwość.

pzdr.

memnon   8 #11 09.01.2014 14:29
  #10 04.01.2014 13:44

ale to kicha!!!!!!!!!!!! jednak trzeba powrócić do GIMP-a

  #9 05.10.2013 12:24

Do przemox;(bez urazy)wolę objaśnienia,jakieś „help-y”, itd.itp.w języku polskim jednak,
notabene,przetestuj ''Photo Stamp Remover'.

Jacob7   3 #8 04.10.2013 05:28

Ciekawe dlaczego tutaj Inpaint 5.5 ma 8,01 MB a na GotD 14,7 MB. Skąd taka różnica? A już wiem, sorry, te różnicę robi aktywator GotD.

Autor edytował komentarz.
przemox   9 #7 03.10.2013 21:16

Dzisiaj program można pozyskać gratis: http://www.giveawayoftheday.com/
Co do samego programu, powiem krótko - trzeba spróbować! Jest po prostu genialny. Zazwyczaj używam do obróbki zdjęć GIMP-a i jest to znakomity program. Próbowałem także GIMP-a z Heal Selection, ale to mizerne rozwiązanie przy Inpaint. Osoby, które dzisiaj go zainstalują w wersji free przestrzegam tylko przed jedną rzeczą - gdy ukaże się nowsza wersja nie instalujcie jej, gdyż stracicie darmową licencję z giveawayoftheday.
Co do spolszczenia - nie spotkałem, ale obsługa programu jest banalnie prosta i język angielski nie powinien stanowić żadnego problemu.

Autor edytował komentarz.

Komentarze do poprzednich wersji

  #6 13.09.2013 21:56

wie ktoś o spolszczeniu? zawsze to jakoś „ inaczej ”

  #5 11.02.2013 21:02

Nie mam silnej potrzeby instalować tego programu,ponieważ usuwanie niepotrzebnych obiektów załatwia mi inny program.Zainteresowała mnie końcowa UWAGA opisu,że wersja testowa nie daje możliwości zapisania edytowanych zdjęć.Myślę tu o możliwości obejścia tego haka-demo i zapisać własną pracę na tym programie przez zewnętrzny transfer,jako zrzut ekranu.Jest wiele takich darmowych programów,które to robią i wcale nieźle.Oczywiście ograniczeniem będzie wielkość pliku,do rozdzielczości pikseli monitora..coś między 1600x1200.

saturno   12 #4 11.02.2013 17:34

//Inpaint jest idealną alternatywą dla potężnych i często bardzo drogich pakietów graficznych.//

A Gimp z Heal Selection jest alternatywą dla Inpaint.

Eilien   3 #3 11.02.2013 16:52

Coś musiałeś pomieszać.
Program daje rade, wystarczy popatrzec na efekty jakie inni nim osiagneli.

  #2 11.02.2013 15:21

spróbowałem usunąć element zdjęcia ale chyba ręcznie bym to lepiej zrobił niż ten program- on poprostu rozmazał zdjęcie...

  #1 09.01.2013 13:22