Instapaper dla iOS pomaga w szybkim czytaniu treści

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczorajsza aktualizacja aplikacji Instapaper dla systemu iOS przyniosła ze sobą nie tylko usprawniony mechanizm synchronizacji, ale także opcję, która powinna ucieszyć miłośników szybkiego czytania. Specjalnie przygotowany tryb, pozwoli dopasować prędkość wyświetlania treści do ich możliwości.

Instapaper to usługa, która ma nam pomóc w zarządzaniu artykułami. Za pomocą odpowiednich wtyczek oraz aplikacji wysyłamy do niej treści, których lekturę chcemy pozostawić sobie na później. Dysponuje także zestawem narzędzi ułatwiających czytanie i niwelowanie rosnącej sterty artykułów. Do listy już obecnych rozwiązań dołączyło właśnie nowe, wspomniana we wstępie opcja szybkiego czytania.

Po jej uaktywnieniu z poziomu wybranego artykułu na ekranie zaczną pojawiać się słowa, pojedyncze słowa. Prędkość ich wyświetlania możemy modyfikować ręcznie, a zakres wynosi od 200 do 650 słów na minutę. W trybie tym znikają wszystkie dodatkowe przyciski oraz elementy interfejsu. Oczywiście po zatrzymaniu możemy zmienić także kolor tła czy też czcionkę. Szybkie czytanie jest dostępne również w aplikacji webowej Instapeper, jednak nie w każdej przeglądarce będziemy mogli z niego skorzystać.

Niestety, opcja ta jest darmowa tylko w przypadku kont premium. Pozostali użytkownicy muszą zadowolić się limitem 10 artykułów w miesiącu. Wraz z nową wersją Instapaper dla iOS doczekał się także wsparcia dla synchronizacji w tle. Instant Sync domyślnie jest wyłączony, ale możemy go aktywować w ustawieniach aplikacji. Poprawie uległ także czas potrzebny na dodanie nowego artykułu z poziomu przeglądarki czy też współpracujących programów. Na razie nie wiadomo kiedy nowa opcja trafi do wersji przeznaczonej dla systemów Android.

© dobreprogramy
s