Pierwsza aplikacja od Apple dla Androida już dostępna. Pomoże w przejściu na iOS

Pierwsza aplikacja od Apple dla Androida już dostępna. Pomoże w przejściu na iOS

Pierwsza aplikacja od Apple dla Androida już dostępna. Pomoże w przejściu na iOS
Paweł Piskurewicz
17.09.2015 10:19, aktualizacja: 17.09.2015 10:38

Apple w przeciwieństwie do takich firm jak Google czy też Microsoft niezbyt chętnie wydaje swoje aplikacje na konkurencyjne systemy mobilne. Powoli ulega to jednak zmianie. W drodze jest zapowiedziana Apple Music dla Androida, a teraz do Google Play trafiła aplikacja, której zadaniem jest pomoc w migracji na urządzenia z iOS.

Za pomocą Move to iOS (Przejdź do iOS) przeniesiemy pomiędzy systemami takie dane jak: kontakty, wiadomości sms, zdjęcia i filmy z kamery, zakładki internetowe, konta pocztowe oraz kalendarze. Proces jest możliwy tylko podczas konfigurowania urządzenia z iOS, co nie jest w jasny sposób wytłumaczone w opisie jak i samej aplikacji. Do znanych już opcji założenia nowego konta oraz zalogowania na obecne dołączyła opcja przeniesienia danych z Androida.

350142737041090497

Kolejnym krokiem jest sparowanie urządzeń poprzez przepisanie odpowiedniego kodu. Niestety nie mamy możliwości wyboru jakie dane chcemy przesłać, możemy jedynie zgodzić się na wspomniany wyżej pakiet. O postępach w przenoszeniu jesteśmy na bieżąco informowani. Nie przebiega ono równolegle na obu urządzeniach. Gdy proces dobiegnie końca Apple doradzi nam co zrobić z obecnym urządzeniem z Androidem.

350142737041221569

Aplikacja w kilka godzin po premierze zdążyła zebrać wiele negatywnych opinii i ocen, a jej średnia to obecnie 1,8. Spora część komentarzy dotyczy jednak samej idei przejścia na iOS, a nie działania Move to iOS. Aplikację znajdziecie w naszej bazie oprogramowania, dostępna jest za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)