r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Intel prezentuje zupełnie inne podejście do dwóch ekranów w laptopie

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Rosyjski YotaPhone 2 to smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze, LCD i E Ink. Drugi ekran pozwala na wykonywanie prostych czynności, jak odbieranie połączeń lub czytanie wiadomości i jest o wiele bardziej energooszczędny od zwykłego wyświetlacza LCD. Na bardzo podobne rozwiązanie zdecydowała się firma Intel, która właśnie zaprezentowała laptop, który oprócz tradycyjnego wyświetlacza, został wyposażony w znajdujący się na wierzchu górnej klapy, ekran E Ink.

Inne podejście firmy Intel do stosowania dwóch ekranów w laptopie wydaję się być naprawdę ciekawe i może zwiększyć komfort korzystania z urządzenia. Wyświetlacz E Ink w zaprezentowanym modelu służy do wyświetlania podstawowych informacji, nawet gdy laptop jest wyłączony. Bez potrzeby otwierania klapy możemy mieć dostęp do wybranych treści, jak chociażby wiadomości i pogoda, informacje na ekranie E Ink są na bieżąco aktualizowane. Dodatkowy wyświetlacz może posłużyć jako czytnik e-booków lub też jako ramka dla dowolnego zdjęcia z dysku komputera, co dla niektórych użytkowników może być pewną formą personalizacji wyglądu urządzenia. Wyświetlanymi na ekranie treściami możemy zarządzać z wykorzystaniem specjalnej aplikacji.

Dodatkowy ekran E Ink oprócz większej funkcjonalności laptopa, zwiększa też jego mobilność. Jego zaletą jest bardzo niskie zużycie energii, co dzięki dostępowi do wybranych wiadomości, bez włączania laptopa, pozwoli na wydłużenie pracy na baterii. Nowe rozwiązanie zapowiada się naprawdę dobrze i dla wielu użytkowników może być bardziej funkcjonalne od ostatnio coraz częściej stosowanych dotykowych wyświetlaczy, które głównie sprawdzają się tylko w interfejsie Modern UI.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.