Internetowa strefa młodych uruchomiona

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj zaprezentowano najnowszą inicjatywę Rzecznika Praw Dziecka - Internetową Strefę Młodych dostępną w Internecie pod adresem www.strefamlodych.pl. Witryna poświęcona problemom młodzieży będzie także przez nią tworzona i redagowana.

Jak wyjaśnił Mirosław Kaczmarek z biura Rzecznika Praw Dziecka, korespondencja do rzecznika to w jednej trzeciej e-maile od młodych ludzi. "Z miesiąca na miesiąc liczba tego typu listów wzrasta. Dlatego powstał pomysł stworzenia strony internetowej, która umożliwia szybki, bezpośredni i poufny kontakt z rzecznikiem" - powiedział.

Strefa młodych to nie tylko baza kontaktów do osób i organizacji, które pomagają dzieciom i walczą o przestrzeganie ich praw i nie sam zbiór aktów prawnych, które to gwarantują. To przede wszystkim forum wymiany myśli, dyskusje, czaty, konkursy i ankiety. Według Kaczmarka, główny temat młodzieżowych dyskusji będzie wybierany raz na miesiąc. Wówczas w "strefie" pojawi się opis problemu, kilka historyjek z życia wziętych, które będą go ilustrować, i propozycje rozwiązania. Obecnie głównym tematem jest niewydawanie dzieciom świadectw ukończenia klasy czy szkoły, bo ich rodzice nie zapłacili składek np. na komitet rodzicielski.

Ze strony można także zgłosić rzecznikowi informacje o problemie - anonimowo i bez strachu. Inicjatorzy akcji zapewniają dzieciom poufność.

© dobreprogramy
s