r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jakość powietrza w Polsce 1.0.5

Strona główna Android Wiadomości Pogoda

Aplikacja Jakość powietrza w Polsce umożliwia zapoznanie się z danymi ze stacji pomiarowych w całym kraju dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza.

Galeria programu

Domyślnie wyświetlane są informacje z najbliższej stacji pomiarowej ustalanej na podstawie danych z modułu GPS. Obejmują one poziom stężenia pyłu zawieszonego, dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, tlenku węgla oraz benzenu na metr sześcienny. Każdy z parametrów posiada swoją klasyfikację, dzięki czemu użytkownik łatwo może samodzielnie zinterpretować dane. Ocena w sześciostopniowej skali posiada status, który informuje o tym, jakich czynności należy unikać w danych warunkach.

Możliwe jest przeglądanie nie tylko bieżących danych ze stacji, ale także obserwowanie zmiany w stężeniach, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich dwóch dób (z dokładnością do godziny) w postaci wykresu oraz przejrzystej tabeli. Wszystko to za pomocą kolejnych przesunięć głównego ekranu w lewo.

Zarzucić programowi można powolne działanie, szczególnie podczas pobierania danych oraz daleki od ładnego i nowoczesnego interfejs.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Obawiasz się smogu? Sprawdź aktualny poziom zanieczyszczenia w aplikacji GIOŚ

36
OPROGRAMOWANIE 30.12.2015 | Maciej Olanicki

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska opublikował aplikację, która stanowić może odpowiedź na problem zanieczyszczenia powietrza w dużych aglomeracjach miejskich. Dostępny na Androida program o niezbyt wymyślnej nazwie Jakość powietrza w Polsce umożliwia łatwe zapoznanie się z aktualizowanymi na bieżąco danymi ze stacji pomiarowych w całym kraju. Domyślnie Jakość powietrza w Polsce serwuje użytkownikowi informacje z najbliższej stacji pomiarowej ustalanej na podstawie danych z modułu GPS. Wyświetlane są bieżące wyniki badań stężenia pyłu zawieszonego, dwutlenku siarki, dwutlenku azotu,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.