iPhone to jakość: 63% wszystkich sprzedanych egzemplarzy wciąż w użyciu

iPhone to jakość: 63% wszystkich sprzedanych egzemplarzy wciąż w użyciu

iPhone to jakość: 63% wszystkich sprzedanych egzemplarzy wciąż w użyciu
19.07.2017 16:24

iPhone’y na tle wielu innych produktów Apple dostają od iFixit dość wysokie oceny „naprawialności”. Chociażby nowe modele mogą pochwalić się oceną 7/10, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Jednakże czy często się psują? Nowe dane pokazują, że nie i dostajemy urządzenia oferujące naprawdę wysokim poziom jakości.

Owszem iPhone’y nie są tanie, ale nie płaci się w nich wyłącznie za logo Apple. Otrzymujemy dopracowany sprzęt, zarówno pod względem oprogramowania, jak i wykonania. Potwierdzeniem są badania przeprowadzone przez firmę Newzoo – około 63% (728 mln) wszystkich sprzedanych iPhone’ów od pojawienie się pierwszej generacji (2007 rok) nadal jest użytkowanych.

Apple sprzedało w ciągu 10 lat ponad 1,16 mld iPhone’ów. To fenomenalny wynik, bowiem dane pokazują, że w kwietniu 25% wszystkich używanych na świecie smartfonów stanowiły właśnie smartfony Apple. Nie są to wyłącznie nowe modele – to iPhone 6 wciąż jest numerem jeden. iPhone 6 wydany został w 2014 roku i ma pierwszeństwo z 21% udziałów w świecie urządzeń Apple, iPhone 6s ma 18%, a iPhone 7 zdobył dopiero 11%. Nie gorzej radzą sobie jeszcze starsze wersje – iPhone 5s (2013 rok) ma 12%, a iPhone 5 (2012 rok) ma 4%.

Obraz

Wyniki pokazują trwałość i jakość wykonania smartfonów Apple. Jednakże nie są one wyłącznie powodem do zadowolenia, bowiem świadczą również, że firma ma problem z zachęceniem klientów do wymiany urządzenia na nowsze. Spora grupa użytkowników korzysta ze starszych modelów, zbytnio nie śpiesząc się z kupnem najnowszego iPhone’a.

Możliwe, że nadchodzący nowy iPhone OLED (iPhone 8) przyniesie zmiany i zdobędzie większe udziały od swoich poprzedników. W końcu dostaniemy powiew świeżości, którego nie było w modelu 7 i 7 Plus, będących tylko nieznaczną ewolucją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)