Jest kompromis w Yahoo!, Icahn dołączy do zarządu

Strona główna Aktualności

O autorze

Zarządowi Yahoo! udało się zawrzeć kompromis z inwestorem Carlem Icahnem, który planował przejąć kontrolę nad firmą poprzez wymianę istniejącego zarządu na nowy, w proponowanym przez siebie składzie. Nowi dyrektorzy mieli sprzyjać zawarciu transakcji z Microsoftem.

W ramach ugody Carl Icahn wycofa się z dążenia do wymiany całego zarządu. Ośmiu jego dotychczasowych członków ma zostać wybranych ponownie, w tym prezes Jerry Yang. Jedyną osobą, która zrezygnuje będzie Robert Kotick. W jego miejsce wejdzie nie kto inny, tylko sam Carl Icahn. Dodatkowo skład zarządu będzie rozszerzony o dwie osoby, które wskaże sprzyjający Microsoftowi inwestor. Oznacza to, żę firmą Yahoo! będzie niedługo zarządzać nie dziewięć, a jedenaście osób.

Pozostaje więc tylko czekać na 1 sierpnia i potwierdzenie powyższych ustaleń na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie polityka nowego zarządu względem interesów z Microsoftem. Icahn nawet mając po swojej stronie dwóch innych członków raczej nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Być może jednak kompromis zakrojony jest na szerszą skalę i poczyniono już pewne ustalenia w tej kwestii, a o szczegółach dowiemy się już po sierpniowym głosowaniu.

© dobreprogramy