reklama

Już niedługo Studencki Festiwal Informatyczny 2009

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 12-14 marca, w Krakowie, odbędzie się V już edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego - największej tego typu imprezy w Europie Środkowej.

Studencki Festiwal Informatyczny to międzynarodowa konferencja skierowana do pasjonatów informatyki z całej Polski. Impreza tworzona jest "przez studentów dla studentów", dzięki temu, celnie trafia w gusta odbiorców i zapewnia niespotykaną gdzie indziej atmosferę. Podczas Festiwalu poruszane jest szerokie spektrum zagadnień takich jak inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, sieci, czy Open Source. Różnorodność tematów gwarantuje, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Co prawda agenda tegorocznego SFI nie jest jeszcze dostępna, znane są jednak nazwiska prelegentów. Swój udział zapowiedzieli m.in. Roman Kluska - założyciel i były prezes Optimusa; Jerzy Grębosz - autor książek o C++, na co dzień pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN; Lukas Hasik - szef zespołu zapewniania jakości w NetBeans; Ryszard Tadeusiewicz - biocybernetyk, informatyk, profesor, członek wielu organizacji krajowych i zagranicznych; Włodzisław Duch - informatyk, kognitywistyk i fizyk, profesor, prezes Europejskiego Towarzystwa Neurokogniwistycznego; Ryszard Horodecki - profesor, laureat "Polskiego Nobla 2008" z dziedziny informatyki kwantowej; Michał Madej - główny projektant Wiedźmina; Piotr Walczyszyn - pierwszy Ewangelista Adobe w Polsce; Piotr Konieczny - specjalista do bezpieczeństwa i sieci, współpracownik naszego portalu TechIT; Paweł Sołyga - współzałożyciel Natural User Interface Group, wielokrotny laureat programu Google Summer of Cod. Z całą pewnością tak jak w ubiegłych latach, program każdego dnia ściśle wypełnią różnego rodzaju wykłady, które potrwają od rana do wczesnych godzin wieczornych.

Organizatorami Studenckiego Festiwalu Informatycznego jest grupa studentów z kół naukowych informatyki czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Vortal dobreprogramy jest głównym patronem medialnym tegorocznego Festiwalu.

Studencki Festiwal Informatyczny 2009 odbędzie się, tak jak poprzednio, w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27. Udział w Festiwalu będzie bezpłatny. Więcej informacji będzie można już niedługo znaleźć na stronie www.sfi.org.pl.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama