Nauka programowania od najmłodszych lat. Niedługo ruszą bezpłatne kursy

Kursy organizuje szkoła Giganci Programowania
Kursy organizuje szkoła Giganci Programowania
Redakcja

30.08.2019 16:42, aktual.: 02.09.2019 12:46

Od zawsze rodzice zadają sobie pytanie: co zrobić, aby moje dziecko nie miało kłopotów ze znalezieniem dobrej pracy. We współczesnym świecie zdominowanym przez technologie odpowiedzią może być nauka programowania. Kursy rozpocząć mogą najmłodsi uczniowie.

Kursy dla najmłodszych prowadzi szkoła Giganci Programowania. To największa w kraju akcja zajmująca się nauką programowania - swoje kursy prowadzi już w ponad 60 miastach.

Celem założycieli było łączenie zabawy z nauką. Chodzi o to, aby umiejętności takie jak kreatywność czy logiczne myślenie rozwijać, a przy okazji wykorzystać przy nauce programowania.

Najmłodsi kurs mogą rozpocząć już w tym samym momencie co edukację szkolną. Twórcy przygotowali specjalne ścieżki nauczania, by przekazywać wiedzę w usystematyzowany sposób.

Obraz

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z programowaniem?

Tak wczesne lekcje nie muszą dziwić. Naukę programowania można zacząć od najwcześniejszych lat. Tym bardziej że współczesne dzieci bardzo szybko oswajają się z telefonami i aplikacjami. Jeśli dziecko lubi spędzać czas w ten sposób, warto wykorzystać tę pasję i starać się ją rozwijać na zajęciach.

Zainteresowanie grami bardzo łatwo można wykorzystać w trakcie kursu. Giganci Programowania oferują lekcje tworzenia produkcji w programach Scratch czy Kodu.

Natomiast ci, którzy mają już nieco więcej lat, naukę programowania rozpoczną od podstaw profesjonalnego języka C#. Ten nieco bardziej zaawansowany przygotowany został z myślą o programistach. Kursy Giganci Programowania to - wbrew nazwie - nie tylko samo programowanie. W ofercie są również kursy druku 3D oraz grafiki komputerowej.

Jeżeli dla kogoś rok szkolny jest zbyt napięty i nie ma w nim miejsca na dodatkowe aktywność, można poczekać do ferii lub lata. Szkoła oferuje również obozy wakacyjne i zimowe, w których wykorzystuje się aktywności związane z programowaniem. To dobra okazja, by zacząć naukę.

Obraz

Chociaż w wielu poradnikach i tekstach podkreśla się, że programista to najlepszy zawód przyszłości, nie każdy musi ostatecznie chcieć podążać tą drogą. Albo może się okazać, że zainteresowanie grami niekoniecznie przekłada się na pasję programistyczne. Dlatego szkoła oferuje liczne promocje, dzięki którym można jednorazowo spróbować sił w programowaniu. Dla jednych to będzie potwierdzenie, a dla innych sygnał, że jest jeszcze za wcześnie na tego typu lekcje.

Koduj z Gigantami

Jedną z takich okazji będą warsztaty Koduj z Gigantami, przeznaczone dla każdego ucznia od 7. roku życia. Wydarzenie objęte jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Zajęcia kierowane są do osób początkujących, chcących poznać tematykę programowania. Zapisy na warsztaty ruszają już 2 września o godzinie 10 na stronie wydarzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)