K3b 1.0.2 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się poprawiona wersja linuksowej aplikacji K3b 1.0.2 przeznaczonej do do nagrywania płyt CD i DVD.

K3b prócz standardowego zestawu funkcji, których wymaga się od każdej aplikacji służącej do nagrywania płyt, posiada także bardzo rozbudowane narzędzia do zarządzania plikami z muzyką - pozwala na zgrywanie ścieżek z Audio CD wraz z kompresowaniem do mp3, seryjne zmienianie nazw utworów, prostą edycję ścieżek (sklejanie, cięcie na części) a także normalizację głośności. Aplikacja pozwala także na zgrywanie filmów z DVD i kompresowanie ich przy użyciu określonych kodeków i zadanej rozdzielczości.

Autorzy tym razem wydali tzw. bugfix release, w który poprawiono m. in. detekcję szybkości nagrywania dla niektórych napędów, usunięto przeładowywanie napędu przed weryfikacją i pomiędzy zapisem sesji (CD copy + Mixed Mode CD) dzięki czemu nagrywanie stało się szybsze. Poprawiono również sprawdzanie pojemności napędów CD-R(W).

Najnowszą wersję programu K3b 1.0.2 można pobrać ze strony projektu, na której znajdują się źródła do samodzielnej kompilacji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję