r   e   k   l   a   m   a
reklama

KDE 4.0.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się zaktualizowana wersja środowiska graficznego KDE oznaczona jako 4.0.1.

Najnowsze wydanie oferuje wiele aktualizacji związanych z optymalizacją działania aplikacji wchodzących w skład środowiska. Autorzy poprawili m. in. takie programy jak Dolphin, Systemsettings, Konqueror, Okular, KGet, KCalc, biblioteki kdelibs i błędy występujące w nowy interfejsie użytkownika Plasma. Szczegółowa lista wprowadzonych zmian w wersji 4.0.1 dostępna jest na stronie projektu.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o planach związanych z wydaniem KDE 4.1, które ma ukazać się już 29 lipca. Twórcy postawili sobie dosyć wysoko poprzeczkę chcąc do tego czasu ukończyć porty dla Windows, MacOS X i OpenSolaris, dodać webkity dla Plazmy, wprowadzić obsługę apletów dashboarda Apple, skończyć prace nad nowymi sterownikami dla Phonona (GStreamer, DirectShow9, Quicktime), udoskonaleniem aplikacji Dragon Player, Kopete i modułów KDevelop, KDevplatform, KDE-PIM.

Źródła do samodzielnej kompilacji środowiska graficznego KDE 4.0.1 można pobrać z serwerów projektu. Paczki instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji powinny być dostępne w najbliższym czasie.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów