r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KDE 5.10 dostępne: przydatne poprawki w przenoszeniu plików

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Pojawiła się nowa wersja jednego z najpopularniejszych, zapewne najładniejszych i z cała pewnością jednego z najbardziej rozbudowanych środowisk graficznych. KDE Plasma dostępna jest już w wersji 5.10.

Największą nowością w nowym wydaniu jest nowy mechanizm przenoszenia plików do folderów. Odtąd przy przenoszeniu metodą przeciągnij i upuść, zobaczymy pogląd zawartości katalogów. W przypadku zwykłego przenoszenia pliku do folderów ma to w zasadzie tylko wartość estetyczną. Nowość zostanie jednak doceniona przy przenoszeniu do podkatalogu: wówczas trudno przecenić wygodę wyświetlania kolejnych folderów.

To zresztą niejedyne usprawnienia przenoszenia: pliki można przeciągać na pulpit z menu KDE, po czym wyświetlone zostaną menu pozwalające na skopiowanie, przenoszenie, etc. Zmiany obejmują także pasek zadań, w którym od wersji 5.10 możliwe jest wygodne grupowanie instancji tej samej aplikacji za pomocą kliknięcia środkowym przyciskiem myszy.

r   e   k   l   a   m   a

Nowości pojawiły się także na ekranie blokady, na którym odtąd będzie można korzystać z wirtualnej klawiatury oraz obsługiwać odtwarzaną muzykę. Ta zresztą będzie automatycznie pauzowana, gdy praca systemu zostanie zawieszona. Drobną, ale przydatną nowością jest wyświetlanie w wyszukiwarce sklepu z oprogramowaniem propozycji niezainstalowanych aplikacji.

To tylko najważniejsze zmiany w nowej wersji tego środowiska graficznego. Mniejszych nowości oraz poprawek jest znacznie więcej, a z ich pełną listą można zapoznać się na oficjalnej stronie KDE.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.