KDevelop KDevelop 5.1.0

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

KDevelop to darmowe, otwarte środowisko programistyczne, przystosowne do pracy z językami: C, C++, Python, JavaScript i PHP. Dla pozostałych języków zaimplementowane jest przynajmniej kolorowanie składni w edytorze. KDevelop jest częścią środowiska Plasma (KDE).

KDevelop pozwala pracować na projektach dowolnego rozmiaru i został tak zaprojektowany, by nie utrudniać pracy programistów. Podstawą IDE jest zaawansowany edytor z systemem analizy semantycznej kodu, dzięki czemu program „rozumie” projekt. Dzięki temu w obsługiwanych w pełni językach można korzystać z uzupełniania, zaawansowanej nawigacji i szybko uzyskać informacje o wybranych fragmentach. Można wygodnie wyszukiwać funkcje, przeskakuwać między deklaracją i definicją zmiennej i znajdować kolejne użycia symboli (zmienne, typy itp.). Dodatkowo KDevelop może posłużyć do kontroli jakości kodu, przeglądania klas i projektu, weryfikacji działania rozwiązań i wdrażania gotowych narzędzi. Ciekawostką jest możliość „tęczowego kolorowania” kodu – każda zmienna może mieć własny kolor.

KDevelop można rozszerzać różnymi wtyczkami. Domyślnie środowisko pracuje z kilkoma systemami kontroli wersji (GitHub, Bazaar, Subversion, CVS, Mercurial i Perforce) i budowania (CMake, QMake, własny Makefile), radzi sobie też z automatyzującymi budowanie narzędziami, jak make i ninja. IDE integruje się także z różnymi dostawcami dokumentacji, jak QtHelp. Man pages, strony pomocy CMake i wiele innych.

KDevelop można dostosować do własnego stypu dzięki możliwości dowolnego przestawiania przycisków i narzędzi oraz możliwości ustawiania własnych kolorów i skrótów klawiszowych dla praktycznie każdej funkcji środowiska.

Uwaga!

KDevelop nie zawiera kompilatora C/C++. Można go zainstalować samodzielnie według instrukcji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!